вашингтон (ап казино куглана

островот одморалиште казино кората реката мичиген

Казино оператор Цезар Забава вели дека тоа ќе се разгледа нуди да се купи својата бори Showboat сопственост во Атлантик Сити, во зависност од тоа колку потенцијалните понудувач беше подготвен да плати.Цезар заглавени на dagger во срцето на AC е паѓање врз казино индустријата крајот на минатиот месец кога тој најави дека ќе затвори Showboat на Август вашингтон (ап казино куглана.

31 поради "упорни намалува" на локалниот пазар.Цезар сега вели дека тоа ќе биде подготвена да најмалку забавува понуди од секој гледа да се задржи сопственост на отворено, под претпоставка дека купувачи може да помине остана со државата игри регулатори.Цезар извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman претходно дијагностицирана АС е во тек игри приходи се намалува, што делумно се должи на oversupply на казина, што придонесе да Цезар' одлука да се затвори еден од неговите четири AC својства за да го спаси другиот три.Но, додека портпаролот на Гери Томпсон рекол на Асошиетед Прес дека oversupply прашање остана загриженост, доминантниот фактор во она што Цезар на крајот одлучи да се направи "ќе биде износот на пари што може да добие од имотот." Во случај да не се свесни, Цезар се тетерави на работ на неисполнување на својата индустрија-висока $24b во долгот со долгорочен карактер, и секој денар се брои.Секој подготвени да се претпостави сопственост на Showboat, исто така, ќе треба да се фактор во можноста дека AC наскоро може да се имаат во државата казино конкуренција (во прилог на тековната надвор од државата конкуренција во Пенсилванија и идните конкуренција во Њујорк) државата вашингтон казино отворање датум. Gov.Крис Кристи (на сликата) е загарантирана AC е казино ексклузивност до крајот на 2015 година, но други државни политичари биле притисок за да отворени казина во други Градинарски Државата градови.Во понеделникот, Кристи им кажал на новинарите тој е сега "се подготвени да имаат тој разговор." Кристи обид да ги убеди AC казино оператори кои било проширување на разговорите ќе вклучуваат и мерки наменети за поддршка на AC е чистење стадо.Други државни pols го идентификува Meadowlands, Monmouth Парк, Њуарк, Camden и Џерси Сити како потенцијални казино домаќините, но Кристи, предупреди дека ништо не е теоретски исклучување на табелата island resort и казино ресторани. "Ако одите со preconceived поими, не навистина имаат многу на разговор." И ако одите на градење на казина во oversaturated североисток американскиот пазар, не навистина имаат многу на молитвата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre островот одморалиште казино кората реката мичиген.