принцезата порт де plaisance одморалиште и казино

одморалишта светот казино јамајка ny

Pokerstars Европската Покер Турнеја за да се направи своето основачко Малта запре еден добар еден шармантен и историски Медитеранскиот остров Малта станува се популарно место за телевизија во покер турнири, со Pokerstars Европската Покер Турнеја најновите да одберете островот за некој настан принцезата порт де plaisance одморалиште и казино. EPT има претстави на 67-турнир распоред наслов на EPT Малта Фестивал што изгледа собата да се поднесе жалба до широк спектар на играчи, со поплава на специјални настани и парични игри достапен нон-стоп низ вистинска фестивал на покер.На турнирот врши 18 Март и ќе трае 28 Март, и тоа ќе биде хостиран од страна на Казино Portomaso во живописната околина на Св одморалишта светот казино работа и вработување. Јулијан е.Распоред вклучува Евра 5,300 Главниот Настан и две високо-ролери настани со buy-in од 25,500 Евра и Евро 10,300.

Исто така, ќе бидат шест "flipout" турнири и четири EPT Студ Првенство настани, кои ќе функција студ, студ hi-lo, razz и тројно студ турнири; junior, senior и дами настани, исто така, се планира одморалишта светот казино најновите вести. EPT претседателот Ед Stuchly се вели во соопштението распишување на нови запре: "Малта е одлична дестинација за EPT, и ние очекуваме силна учество броеви.По разговорите со играчите и другите колеги, решивме дека е време да ја додадете свежи и возбудлива за прекинување на EPT распоред." Заокружувањето многу целост 10 дена, на островот, исто така, ќе биде домаќин на 2015 година Европската Покер Награди, 2015 Глобалната Покер Конференција, и в.д. издание на Глобалната Покер Мајстори.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година одморалишта светот казино јамајка ny. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]