Gry hazardowe za darmo poker

казино кралицата marquette вклучена мени

Вести скрши само неколку дена пред тоа Цезар Забава бил заинтересиран за стекнување на велика БРИТАНИЈА-врз основа на коцкање група Вилијам Хил.Се чини дека Цезар има сега се согласи да купите бренд за $3.7 милијарди долари.Тие ќе ги користат Вилијам Хил да се прошири во рамките на спортски обложување на пазарот на НАС, на пазарот кој е во пораст во брзо темпо.Детали од договорот Цезар има планови да го продава нон-НИ операторите на Вилијам Хил и да се фокусира на сад сектор.Меѓународните операции ќе вклучува над 1,400 обложување продавници во Велика Британија.Цезар изгледа да се интегрираат САД бизнис неколку, или можеби нема работа загуби.Цезар Забава може да го продаде на средства во велика БРИТАНИЈА за да Аполон, јавно-приватен капитал група.Ова е, според извештаите на медиумите.Ако продажбата не успеа да се оди преку, а потоа Цезар може да започне аукција процес да offload на меѓународни средства.Вилијам Хил е соработува со казина во сопственост од страна на Цезар, веќе нудат спортски обложувања услуги во овие својства.Акции на Вилијам Хил хит на високо ниво на петок, зголемените да 312 pence, највисоката цена за акции во две години.Одборот на Вилијам Хил е поддршка на Цезар се справи со цените на пазарот укажува дека инвеститорите очекуваат дека преврат да се оди преку во 272 pence по акција.Договорот ќе биде делумно финансиран од страна на Цезар преку нови акции во вредност од $1.7 милијарди долари.Кога можноста за продажба излегоа на виделина претходно оваа недела, имаше разговара за можно наддавање војна помеѓу Цезар и Аполон.Битката со Аполон падна далеку поради Цезар, наводно, се заканува да го раскине овој заеднички потфат ако договорот падна преку.За понудата да бидат одобрени, треба да се имаат 75% поддршка од акционерите на Вилијам Хил. gry hazardowe za darmo poker.