Maximus vii hero ram slots

непријателските најдобри во слот класичен

Круг-up на телевизија турнир вести вклучувајќи Рече Ел-Yousfi освојувањето на Светската Серија на Покер Коло Глобалната Казино Првенство, Дејв 'Devilfish' Ulliott чест со г 1m Devilfish Првенство, и Америка Покер Турнеја readies за нивниот пилот.Рече Ел-Yousfi е добитник на WSOP Коло Глобалната Казино Првенство во Harrah ' s Cherokee.Порано, WSOPC Национално Првенство, на турнир организаторите се прошири со преземање на коло глобалната во обид да лета на WSOP индикатор за ниско-среден удели играчи од целиот свет.Тоа е уникатен настан; последниот златна нараквица пред WSOP Главниот Настан во Конечната Табела и веројатно една од најлесните рути до нараквица во WSOP календар.За да се квалификува за настанот, ти мораше да се освои 2015/16 Главниот WSOPC Настан, заврши како WSOPC Казино Шампион, или да заврши во Топ 52 точка на плата во WSOPC Табла.На WSOP Топ 100 Играч на Годината (POY) точка на плата може да се плати 10.000 долари да се игра, како би можеле да златен прстен победниците во текот на сезоната кои не се квалификуваат преку горенаведените методи. Коди Пакет – $60,427 7 maximus vii hero ram slots.
Џошуа Turner – $150,851 4 maxslot88 situs daftar judi slot online joker123 deposit pulsa. Шон Мали – $80,483 6 непријателските најдобри во слот ками. 26 играчи избра да се вежба најмалку еден од овие права, и на WSOP додаде нивниот годишен $1m во слободни пари од наградата басен.Ел-Yousfi заработил неговиот ленти по завршувањето како Казино Шампион кога WSOP посети Marrakech, Мароко во јануари.Тој cashed три пати, што го две конечните табели за да се обезбеди неговото седиште во Cherokee.Тој го порази Yasin Ahmady во главите-up.Финалната маса, исто така, вклучени Џо Kuether и Коди Пакет.Конечна Табела Резултати: 1 непријателските најдобри во слот класичен. Неговиот поранешен дом, DTD, ќе биде домаќин на настан во текот на WPT велика БРИТАНИЈА Фестивал.Настанот ќе биде £5,300 купи-со г 1m Гаранција.Турнир организаторите ќе инка дел од купи-во Мари Кири љубовта и довербата фондот за Ulliott е најмалата ќерка, Луси.Според една статија во PokerNews, Роб Yong, сопственик на DTD, го посетија Devilfish неколку пати непосредно пред неговата смрт и за време на тие разговори, тој побара Devilfish како тој би сакал луѓето да се сеќавам на него, и тоа беше Риба самиот кои го предложи создавањето на голема купи-во случај да ја прослават неговата меморија непријателските најдобри во слот опрема. Alexnader Rocha – $46,231 8 новата nokia 3310 цена во слотот.