она што коцкање сајтови се legit

разликата помеѓу инвестициите и коцкање споредба табелата

Поранешниот Главен Извршен Директор на шведскиот игри оператор Цреша AB, Фредерик Burvall (на сликата), е назначен од страна на Enteractive, водечки провајдер на играчот задржување решенија за iGaming индустрија, на нејзиниот Одбор на Директори она што коцкање сајтови се legit. Burvall се приклучува на Малта-базирани Enteractive по повлекува надолу од неговата улога во Цутот на почетокот на оваа година, каде што помина повеќе од една деценија, како Главен Финансиски Директор и неодамна Група извршен ДИРЕКТОР.Под Burvall раководство, на Стокхолм-листата Цреша стана еден од Скандинавија во најуспешните брендови, имаат стекнато седум компании во негово време таму.Цреша AB работи над десетина онлајн игри на домени и во јули 2016 година потрошени се околу $85 милиони евра за да добие 49% од акциите во онлајн казино оператор ComeOn Малта Ограничен пред вежбање опција за останатите учество во онлајн казино и sportsbook бренд во декември она што коцкање значи во шпански. Burvall рече дека тој беше воодушевен да започне ова ново поглавје во својата кариера со Enteractive, и продолжи да се каже дека тие "имаат големи амбиции да растат на компанијата меѓународни стапало со нашата единствена и личен придонес, која им помага на оператори реактивирање churned играчи и чувајте ги ангажирани," според соопштението.Тој објасни дека додека повеќето компании се фокусира на одгледување на својата база на клиенти, тие ги "забораваат да се фокусираат на постоечки клиент база, особено неактивни играчи.Верувам дека ре-активирање ќе биде следното големо нешто во iGaming особено сега повеќе пазари се ре-регулиран и се оданочуваат на локално ниво." И на крај, Burvall рече, "Оператори веројатно не знаат што е златен рудник тие се седи на.Јас сум сигурен Enteractive со нивните IPRs и играч на задржување решенија ќе биде голем играч помагање оператори се развие и одржи висок граници." Mikael Hansson, Ко-основач и Главен Извршен Директор за Enteractive, рече, "Fredrik има импресивен рекорд на патеката во рамките на обложување и гејминг индустријата, и неговиот прилог на нашиот Одбор на Директори е голем удар за нас." Hansson додаде, "за Време на своето време со Цреша, тој го надгледуваше големи придобивки низ сите на групата бизнис области, и испорачани силни финансиски резултати.Остатокот од тимот и јас со нетрпение очекуваме да работи заедно со Fredrik во она што е возбудлив период на раст на компанијата." Преку својот уникатен еден-на-еден лични телефонски повици, Enteractive е Играч Reactivation Услуга помага оператори се претвори неактивни играчи во активни корисници.Дополнително, компанијата е Играч Услуги за Поддршка се осигура дека активни играчи добиете помош тие треба кога тие имаат потреба од тоа она што коцкање акции да се купи. Enteractive растечката муштерии во рамките на обложување и индустријата за игри вклучуваат водечките компании како што се Игри Иновации Група и Betsson Група. разликата помеѓу инвестициите и коцкање споредба табелата.