казино quartier свети lazare cuers

најдобри места во choctaw pocola

Ли Дејви филтри преку одлични известување направено од страна на WSOP.com екипажот да ви донесе сите entrees и излегува од 3 ден на акција во $10,000 купи-во Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан.Оваа игра може да биде одвратен.Оваа игра може да се heartwarming.Ден 3 на Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан беше време кога тешки топлина затворени редови, ја тресна вратата се затвори, и да исцеди ништо, но возбуда во останатите атмосфера.И потоа по само право време, вратата се отвори, на невнимателни-топлина беше expunged, и за еден сиромашните пса почувствував како празен гроб казино quartier свети lazare cuers. 6,420 играчи започна оваа работа, и 661 од нив имаат намера да го заврши тоа.Таму може да биде само еден казино дава бонус за добредојде. Amar Anand почеток на денот, како на чип лидер, и тој го заврши денот со ист наслов.Брајан Хестингс и Fedor Holz исто така, заврши денот со чип купишта дизајниран да се оди длабоко.Тука е дефект на сите акција.Ниво 11 WSOP хривнија победник на Џон Esposito направил една конечна табела изглед ова лето.Тој нема да се прави второ: Зак Daly тропа него надвор од паркот АА>88 казино quartier st lazare cuers. Брајан Yoon беше елиминиран од страна на Џенифер Сили JJ QQ, и Грег Raymer, исто така, малку прашина некаде во 90-минути.Приказната на ниво беше продолжение искачување на Amar Anand.Тој го зеде три раскошни улиците на вредност од Marcelo Фонсека на џек висока одбор, држејќи АА>QQ да се прошири своето чип доведе до 834,500. Ниво 12 Она што разликата од една година, го прави.Минатата година, Брендон Колиба-Харис е преземање на низа од страна на невреме.Оваа година имаше едвај заросеше.Само во Главниот Настан може да го добие надвор од својата дупка.Тоа не се нудат на подадена рака.Тој беше елиминиран AJ>АА.Вини Pahuja му се придружиле по водење НА во AQ, Шон Dempsey не, исто така, кога тој истрча AJ во аса, и Кит Lehr продолжи да се елиминира супер ѕвезда имиња кога тој го донесе занишан клуб надолу по глава на Животно Colman О7>Q2. Upeshka Де Силва не верувам дека приказната дека Бајрон Kaverman се обидува да го продаде, испраќање на последните хривнија победник дома по три побрза блеф.Кајл Bowker беше соборен од страна на Albertus Stegeman KQ 33, и Fedor Holz заврши на ден во ред fettle по елиминирање на поранешниот светски шампион Scotty Нгуен ATo>88 најдобри места во choctaw pocola. Топ 10 Чип Брои 1.

Amar Anand – 1,139,000 2.Јосиф McKeehen – 1,052,000 3.Брајан Хестингс – 1,034,500 4 најдобри места во choctaw durant. Fedor Holz – 994,000 5.Џејсон Робертс – 948,000 6.Емануел Лопез – 942,000 7.Џејк Toole – 940,000 8.Чад Моќ – 917,500 9.Стивен Graner – 916,000 10.Дмитриј Исецка – 901,500 Други notables останатите вклучуваат поранешни светски шампиони Џим Bechtel (575k), Џо Hachem (414,500), Фил Hellmuth (170,500), Рајан Riess (143,500) и Џонатан Duhamel (53,000).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.