казино брод заглавен под мостот

нови у пак неговото место во edsa

Тоа е можеби фитинг дека Туп Изгореници, сопственик на една фантастично не-иронично мустаќи, ќе ја изгуби својата седумгодишна долгата битка со рак во месец наречен Movember.Сепак, хокеј на светот е во жалост губење на легендарниот фигура зад клупата, три-време Џек Адамс трофеј победник за Тренер на Годината, подвиг направи дури и повеќе импресивен и со фактот што Гори беше под договор до различни тим секој пат кога тој hoisted дека парче хардвер.Изгореници' мустаќи беше можеби наследство на неговиот оригинален кариера како еден полицаец во градот во кој тој израснал, Gatineau, Квебек.Изгореници стана еден полицаец по неговата boyhood соништа на играње професионален хокеј беа селектирани тешко во одбори од страна на сознание дека неговата игра одлуки вештини не се до snuff.Но намамат на лизгалиштето покажа силна, и Изгореници заврши тренерот мали хокеј, демонстрира способност зад клупата, кои далеку ги надмина својата на мраз таленти.И покрај неговиот успех на тренинг, Изгореници речиси даде до тоа да се врати за полно работно време во полиција, само за да се зборува надвор од тоа од страна на никој друг, од Вејн Gretzky, кои се во сопственост на големи-јуниорскиот тим Изгореници тогаш беше helming казино брод заглавен под мостот.

Gretzky кажано Изгореници дека тој беше наменета за да се тренер во NHL еден ден, како и Голем Еден психички способности беа докажано точни кога Изгореници презеде како тренер на Монтреал Canadiens само две години подоцна.Иако Изгореници тврди дека биле тресење со нерви прв пат тој влегол во соблекувалната на тимот, тој израснал гледа на ТВ, тој доби повеќе од тоа брзо.Во неговата прва сезона, Изгореници зеде Les Habs за Стенли Куп финалето, да оди на дистанца, но на крајот губење на Калгари Пожарот во седум игри.По четири години во Монтреал, Изгореници отиде во Канада други исконски тим, Торонто Јавор Лисја, каде што уште еднаш неговиот самото присуство имаше непосреден ефект.Еден тим кој беше на шампионите потсмев одеднаш morphed во Чаша кандидат, паѓа само еден натпревар помалку од правење на Финалето.Иронично, Лос Анџелес Кралевите играч кој заврши Ливчиња чудо сезона беше никој друг, од Вејн Gretzky.На очигледна мисија за тренер сите Оригинални Шест тимови, Изгореници лево Торонто и заврши во Бостон.Додека неговиот време со Bruins не беше спектакуларен, неговата следна станица во Њу Џерси направен за тоа.Во неговата прва сезона зад Ѓаволи' клупата, Изгореници конечно hoisted Господ Стенли е трофејот.За било Канадски дете, тоа ќе претставува врв на достигнувањата, и comedown ќе биде неизбежна.Но, за Изгореници, патарина ќе бидат повеќе од емоционална.Годината по неговата Стенли Купот триумф, Изгореници, најави тој би биле дијагностицирани со рак на дебелото црево.Иако тој се бореше со болеста со неговиот заштитен знак истрајност, ракот се прошири на неговиот црниот дроб, тогаш, конечно, на неговиот белите дробови.Еднаш burly полицаец беше намалена на кршливи школка, се прашува гласините за неговата смрт да хит на интернет во септември оваа година.Во одговор, Изгореници отиде на спортинг њуз, Канада е спортски мрежа, и испорачани класичен негирање ново време слот на wowowin во gma. "Јас не сум мртов.. новиот трговски неговото усвојување мене. далеку ебат од тоа." Но сега тоа не е гласина.Туп Изгореници е исчезна и хокеј на светот е помало место без него.Пред да умре, тој забележани дека и покрај својата болест, тој продолжи да оди да rinks во близина на неговиот дом во Тампа Беј нови у пак неговото место во edsa. "Има нешто во врска пред да игра хокеј — дека електрична енергија што постоеле — дека јас навистина, навистина го пропушти и веројатно тоа е причината зошто јас како случува да игри, затоа што може да се чувствуваат некои на тоа, во секој случај." Тоа е фитинг дека на првата сабота по Изгореници' смрт, две Канадски тимови тој тренер ќе се соочи со исклучување на Бел Центар во Монтреал.Без сомнение сите присутни ќе бидат во можност да се чувствуваат малку повеќе електрична енергија во воздухот.Благодарам за спомените, Туп.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre растојание од вичита паѓа на winstar казино.