холандија казино во де buurt

слот машини во lumberton nc

Во оваа недела е Коцкање Маркетинг Musing, Ли Дејви фаќа чекор со partypoker најновиот Грч регрутира, Моника Zukowicz, да зборува за своите лични брендирање.Во изминатите 12 месеци, partypoker има woken од долго лежат во натпревар за лидерство во онлајн покер.Тие имаат постигнато многу брилијантен работи, ставање на играчи во првите редови на своите мисли со милиони во гаранции чест и на интернет и во живо.Но, имаше еден од витално значење областа јас се чувствувале тие биле паѓа краток.Грч е најголем извонредно фан-ангажирани арена за онлајн покер заедница холандија казино во де buurt. PokerStars и 888Poker имаат доминантно присуство во овој форум, но partypoker беше недостаток, до сега.Онлајн гигант е примена на правото фокус, преку создавање на Грч поток тим на свој, и оваа недела јас фатени со своите најнови потпишување Моника Zukowicz за да дознаете како таа успеа да изгради личен бренд е доволно голема за да го фати окото на pretender на престолот.Основите Моето име е Моника Żukowicz.Јас сум 27 години.Роден сум во Полска, но јас живеам во Малта.Зошто сте вие во покер бизнис?Јас секогаш сакав да имам приватен бизнис, и да го поминам години се обидува да дознаам она што вид на бизнис би можел да се кандидира по завршувањето на моите студии.Во исто време, јас не се свесни дека јас сум веќе работи една.. слот машини во макао казина. играјќи покер!Да се биде професионален покер играч е како да имате свој бизнис.Јас мора да се биде одговорен за моите одлуки секој ден.И покрај прекрасен Maltese сонцето, јас треба да бидат утврдени и бидете сигурни дека планираната работа е направено во прв план.Како покер играч ме прави да се чувствуваат слободни и независни.Сакам финансиска слобода и туристички можности.Јас сум опкружен со интересни, слободоумни луѓе, кои се постојано работат на нивниот напредок, исто како мене.Што можете да направите за кои никој друг не може да го направи во покер?Можам да носат црвен кармин и се уште не изгледа како кловн!Што повеќето мажи би.. слот машини во lombard ил. Обидете дека Fedor!Која е вашата цел како личен бренд?Пред неколку години, кога сè уште бев средношколец или студент, читам книга за жените кои се користат да веруваат дека мажење еден богат човек е решение за сите проблеми во животот и рецепт за прекрасен живот.Јас може да го прочитате во оваа книга како несреќни оние дами беа по неколку години на таков брак.И покрај несреќа, повеќето од нив не беа во можност да се разведени.Своите впечатоци заглавил во мојата глава, и ветив себеси дека јас никогаш не би го изберат лесно животен пат!Бев млад тогаш, но јас одлучив дека не е важно што јас сакам да бидат финансиски независни, па сите на мојата љубов и живот одлуки никогаш нема да биде врз основа на пари.Како ви се прави сигурни дека ќе останеме верни на вашата цел?Се надевам дека ќе ги инспирира другите дами секогаш да се остане верен на себеси и да не се плаши од донесување големи одлуки во животот.Финансиската независност и гради доверба и помага да се постигнат целите што ги постави за нас самите.Во исто време, онлајн покер не се грижи за родова, а тоа е зошто тоа е одлична појдовна точка за дами кои би можеле да се плашат од другите мислење во живо маси во казина.Како ќе ги натерате вашите Грч гледачите се чувствувате?Јас никогаш не знаат кој се крие зад Грч прекар, па јас сум лекување на сите подеднакво.Јас секогаш ги одговори сите прашања во разговор.Потокот е за гледачите и јас сум тука за нив.Технички шоуто не постојат без публика!Кога јас се третираат мои гледачи) со почит, тие ме почитуваат, како и.Кога јас сум се обидува да се разбере нивната точка на гледање, тие се обидуваат да се разбере рудникот.Тоа е како на пријателство кое често, исто така, е жив во поток.Каков ефект дали мислите дека имате за иднината на покер?Оние кои се по мене на мојот Социјалните Медиуми може да се види дека трпение и упорност се копчињата.Мојот почеток е доста бавен, бидејќи на време студии имав, но Тоа никогаш не беше изговор.Јас никогаш не се плаши да направи големи живот одлуки – решив да се откажат од трет циклус (Докторски студии во Канада, иако работев напорно за долго време да бидат прифатени од тој Универзитет.Јас не се плаши да го промени мојот ум и моето прашање стариот одлуките!Јас сум покажува моите следбеници кои престојуваат верен на себе си е клуч за среќата.Никогаш не сум се освои WSOP нараквица, но не треба тоа да се живее исполнет живот и остварување на моите желби се обистини.Јас сум прикажување на луѓето, кои покер може да биде за секого.Тоа никогаш не е премногу доцна за да се смени твојот ум и остварувањето на вашите соништа.Што се случува затоа што постои?Јас сум уште се прилично млад, па јас верувам дека најдоброто допрва треба да дојде.Се чувствувам како да сум уште истражување на светот.Студии траеше речиси шест години од мојот живот, а јас не имаат доволно време за ништо друго.Јас завршив само 12 месеци пред.. слот машини во lumberton nc. низ претходната година имам посетено преку 30 земји, па сега јас се чувствувам дека јас сум само почеток на реалниот живот кои би можеле да имаат влијание врз другите.Јас разбирам колку е среќен што беше со тоа што се родени во право време и место.Јас сум секогаш се обидува да се запамети за тоа и се заблагодарува за да се биде здрав, образовани и сакана личност.Знам дека не секој е среќен како мене, и јас не се фокусираат на luckier луѓе од мене.Сепак, јас секогаш бидете сигурни да го користите целосниот потенцијал што имам од ден на ден.Како можете да ја поддржува оваа визија на дневна основа?Јас никогаш не се жалат.Јас сум се обидува да не губите моето време.Јас сум се обидува да не суди на другите луѓе како што и јас не знам што сторија тие имаат и тоа ми помага да се биде секогаш во вид на другите!Она основни вредности се важни за вас и за вашиот бренд?Да се биде благодарен за тоа.Имаат верба во долгорочни резултати и да се биде упорен и со добра дневни навики.Во исто време, имам дистанца кон себе, и не ми се допаѓа да бидете премногу сериозни.Ова интервју е веројатно на повеќето сериозни еден некогаш сум го даде!Што правите за да покажете овие да ги твоите гледачи?Јас разбирам дека сите грешки јас сум одлуки во текот на струи се неопходни за да се подобро и подобро.Јас може да има растојание и прости себеси.Јас исто така не заборавајте да се направи домашна задача потоа, направи заклучоци и обидете се да подобро следниот пат.Како не покер направи да се чувствувате?Слободни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre 913 блек џек лејн мур ред.