Petit казино авенија st exupery toulouse

porque se le лама блек џек

АТЛАНТИК СИТИ — штрајк против Атлантик Сити е Адут Таџ Махал казино се зголеми повеќе парничната среда како напаѓачите се собраа надвор од Њујорк канцеларии на Доналд Трамп, кој го отвори казино, и Carl Icahn, неговите колеги милијардер кој сега го поседува тоа.Како протест ширевте, Icahn раководството на тимот издадени на ултиматум да Таџ Махал напаѓачите: Прифати на компанијата здравствена заштита понуда од понеделник или тоа го нема.Развојот дојде како штрајкот беше во втората недела, со малку индикација за порамнување би можело да се случи наскоро.Казино останува отворен во текот на штрајкот, кој не го вклучува дилери.Унија членовите се собраа надвор од канцелариите на Трамп и Icahn, обвинувајќи двете милијардери на штета на Таџ Махал.Трамп го отвори казино во 1990 година; Icahn стекнати од стечај судот во Март, за седум години по Адут relinquished контрола.

"Двете Трамп и Icahn зеде многу пари надвор од овој имот, милиони долари кои би можеле да се користат за да ги обноват тоа и да се обезбеди добра плати и бенефиции за работниците," сојузот портпаролот на Бен Begleiter рече. "Сега Трамп смета дека Icahn треба да се работи на Америка економија.Ако тоа се случи, тогаш сите на Америка работници се во неволја." Трамп, на presumptive Републикански претседателски кандидат, изјави неговиот пријател Icahn ќе направи добар секретар за финансии petit казино авенија st exupery toulouse. Icahn рече во август минатата година дека тој ќе ја прифати работата, но подоцна рече тој немал интерес во тоа.Тони Rodio, претседателот на Tropicana Забава, која работи на Таџ Махал за Icahn, испратил писмо до Локалните 54 на Обедини-ТУКА унија предупредување дека компанијата хит за нега на понудата истекува понеделник на 5 стр.м.Осврнувајќи постојано да Таџ Махал како "пари јама" тоа е губење милиони долари, Rodio повика индивидуални работници да ги разгледаат $86 милиони Icahn има инвестирано да се задржи на казино отворена, бидејќи тоа прогласи стечај во септември 2014 година. Тој предупреди дека работите не може да продолжи на начин како што се petit казино авенија свети exupery toulouse.
Rodio реков На Асошиетед Прес на Таџ Махал нуди да фонд на унијата здравствено осигурување, не само на ниво на другите казина се направи. "Компанијата нуди да фонд за здравствено осигурување план кој беше понуден од страна на Обедини Тука, но не беше толку богат, како на план на други AC казина," тој рече porque не puedo dejar де ir al казино. "Но тоа не обезбедуваат здравствено осигурување за сите унија членови и нивните семејства.Покрај тоа, Таџ Махал ќе се прошири здравствено осигурување за сите синдикатот членови, како и.Оваа концесија ќе имаат цена на компанијата повеќе милиони долари." Казино нуди да се намали бројот на соби дека секој housekeeper е потребно да се исчисти секоја смена, од 16 до 14 да ги донесе во согласност со средства за чистење на други Атлантик Сити казина. Rodio, исто така, рече дека предложениот договор "беше за само 18 месеци што ќе им се даде сопственост време да се сврти работите околу и да се врати профитабилноста" и дека Таџ управување беше reopening претходно затворени места и простории, што создава дополнителна работа и работни места за сојуз членови.Унија претседателот Боб McDevitt рече работници не може да се разбере зошто Tropicana, која Icahn, исто така, поседува, се согласи на договор со целосна здравствени бенефиции, нудејќи Таџ Махал работници помала покриеност.На стечај судот суди во октомври 2014 дозволено Таџ Махал да се откажете здравствено осигурување за своите unionized работници. "Оваа компанија им понуди здравствено осигурување, кој во суштина беше половина од она што секој друг имот се согласи да, вклучувајќи Таџ е сестра казино," McDevitt рече.

"Овие работници сакаат да знаат зошто тоа е во РЕД за Trop работниците да бидат во можност да одат на лекар, но не и на нив?" porque se le лама блек џек.