кога го прави небото град казино се отвори

најмногу пари изгубени во еден ден коцкање

Култура секретар поздравува Sarika Пател, Џон Baillie, Catharine Seddon, Симон Pennie и Стивен Коен велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија има пријавени за назначување на пет нови игри комесари од страна на Британската влада Култура Секретар, Џон Whittingdale. Sarika Пател, Џон Baillie и Catharine Seddon воспоставени за пет години и Симон Pennie и Стивен Коен за четири години кога го прави небото град казино се отвори. Sarika Пател е бизнис лидер со над 25 години мешање на јавните, приватните организациски искуство.Таа е квалификуван Chartered сметка и, исто така, дипломиран со закон кога не soboba казино се отвори.
Sarika е искуство вклучува водечките голем мулти-седнати тимови, корпоративниот развој и финансии, стекнување, интегрирање и развивање на бизниси, како и компанијата за реструктуирање и пресврт најмногу пари изгубени во коцкање. Sarika е партнер на Зевс Капитал водечките прекугранични трансакции фокусирани на инфраструктура, недвижности и технолошки сектори најмногу пари изгубени во еден ден коцкање. Sarika служеше на бројот на јавниот и приватниот сектор одбори и во моментов е заменик претседавачот на Centrepoint.Таа е исто така Управник на Кралската Институција каде таа столици комитет за ревизија.Таа е на Одборот на Империал Здравствена заштита Доверба, каде што таа е членка на ревизијата, управување со ризик и управување комитет и на наградување.Џон Baillie е Овластен Сметководител и поранешен партнер на Голем Четири финансиски услуги фирма.Тој е непосреден минатото стол на Сметки Комисија за Шкотска, локалната власт на мониторите.Тој исто така беше претседавач на Ревизија Шкотска, шкотската Влада спонзорирана од независни јавниот сектор ревизија организација.Тој служи за девет години како Член на Известување Панел на Конкуренцијата и Пазари Орган.Јован е визитинг професор на сметководствени на Универзитетот од Единбург Бизнис Училиште.Тој е исто така еден Управник на една добротворна организација, на ICAS Фондацијата, дека спонзори младите од сиромашни заедници да продолжат со факултетско образование во областа на сметководството или финансии. Catharine Seddon: После многу години како документарен филм создателот за би-би-си ЖИВО и потоа како независен производител на Канал 4, Catharine Seddon почна да работи за судската власт во 2002 година. Таа сега се наоѓа на правдата во јурисдикции од Социјална заштита, Вработување и Ментално Здравје; таа е храброст за преземање magistrate во Градот Вестминстер, а таа седи како се Постават Оценувач под Еднаквост Дејствува во каунти суд случаи.Нејзиниот националните јавни состаноци вклучуваат Ревизија и Ризик Уверување Комитет чаир и член на Човечко Ткиво Орган и на член на Заклучок Панел на Пензискиот Регулатор.Поранешен член на независни жалби комитет за Човекови Fertilisation и Ембриологија Орган, таа е исто така управник за Лондонскиот Центар за Деца со Церебрална Palsy.Симон Pennie: Има квалификуван како овластен ревизор во 1991 година, Симон помина 18 месеци со КПМГ во Торонто, пред влезот на P&О Nedlloyd во 1994 година. Таа потоа се приклучи на BBC во Светот во 1996 година и стана Финансии Директор на BBC World News во 2005 година.Од 2011 Симон одржува портфолио за кариера, вклучувајќи го и претседателот на Комитет за Ревизија и Не Извршниот Директор за Wye Долина NHS Trust, Независен Ризик & Ревизија член на Комитетот за Ofcom, Гувернерот за Westonbirt Училишта и Независен член на основачко Ревизија & Уверување Одбор за Националниот Полициски Началници на Советот.Стивен Коен има работено во финансиската индустрија за над 35 години во Лондон, Њујорк и Токио.Тој успеа големи институционални портфолија, како и фондот за управување со претпријатијата.Тој има поставено повеќе нови бизниси и да се преструктуира старите; тој има работено на индустријата панели предлагање на измени на регулатори и обезбедување на соодветност на регулатори на предлозите.Тој служеше на повеќе одбори и е фокусирана latterly за управување и ангажирање вклучувајќи биде извршен ДИРЕКТОР на активист средства менаџер.Тој е член на Здравје и за Нега на Професии Советот, има претседаваше финансиска технологија бизнис и работела како советник на велика БРИТАНИЈА, водечки независни technology research бизнис.Тој беше Управник на Светилник за Добротворни Доверба за десет години, стекнување на широк искуство на најдобра практика во Третиот Сектор.https://www.gov.велика британија/владата/вести/култура-секретар-именува-new-коцкање-комесари–2 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најмногу пари изгубени коцкање во еден ден.