бесплатни zynga покер стан преземете

бела казино свети јосиф mn

Ѕвезда Забава објавен на 14 октомври дека тоа добиле официјално казино лиценца од Квинсленд владата да продолжи со својата$3 милијарди Кралицата е Пристан казино проект за развој во Бризбејн, државниот капитал.Ѕвезда Забава, порано познат како Ехо Entertainment Group Ltd, и Џејмс Пакер е Круна Места имаше натпреваруваа за право да се развие казино во Кралицата е Пристан и во ноември 2015 во Квинсленд владата избрани Ехо Забава предлог.Ѕвезда Забава поднесе извештај со Австралиската Хартии од вредност и рече: "казино лиценцата ќе бидат издадени на заеднички лице на кое Ѕвезда Забава Група има 50 проценти камата.Доделување на нови казино лиценца предизвикувачи на обврската на Дестинација Бризбејн Конзорциум за да се направи исплата на$213 милиони евра за Квинсленд Влада." Дестинација Бризбејн Конзорциумот е заеднички потфат лице кое ќе биде одговорно за развој на Кралицата е Пристан на проектот.Ѕвезда Забава, Далечниот Исток Конзорциумот (Австралија) подружница на Далечниот Исток Конзорциум International Ltd и Хонг Конг е Chow Таи Fook Претпријатија Ltd се сите членови на конзорциумот.Постои педесет-педесет подели во инвестициските раскинот меѓу Ѕвезда Забава и останатите партнери.Кралицата е Пристан Бризбејн проектот ќе содржи казино, хотел, станбен комплекс и други објекти за забава, и се очекува да биде една од најголемите туристички атракции во Квинсленд откако ќе заврши.Хотелот ќе има околу 1,100 соби и апартмани и станбен комплекс ќе има околу 2,000 апартмани и ќе бара околу$900 милиони да се развива.Проектот се очекува да се создаде илјадници работни места за државата, зголемување на локалната економија и се генерираат значителни игри даночните приходи за Квинсленд владата.Изградба на проектот се очекува да започне во 2017 и да биде завршен до 2022 бесплатни zynga покер стан преземете. Ѕвезда Забава постигнаа договор со Квинсленд владата за казино лиценцата што важи за наредните 99 години.Кралицата е Пристан казино, исто така, има ексклузивни права над 60 километар радиус покривање на берлин и германија е централна бизнис-област (КБР) за следните 25 години.Конзорциумот мора да се направи Една$213 првична исплата на владата и Ѕвезда Забава споделиме ќе биде$77 милиони евра кој треба да се плати пред октомври 27 бесплатни wsop покер чипови кодови. Конзорциумот планови за развој на Кралицата е Пристан казино во светот класа casino resort дека може да се натпреварува со најдобрите казина во Макао.Ѕвезда Забава ќе се фокусира главно на Азискиот пазар и своите Азиски партнери ќе гледам да ги користат нивните контакти за да ги донесе во што повеќе VIP коцкари како што може да.На Квинсленд владата, исто така, ќе се подготват да се добредојдени повеќе Азиски туристи откако casino resort оди во живо.Ѕвезда Забава има силен година во 2015 година известување 14.9 проценти година-на-годишна нето добивка раст по даноци.Компанијата се очекува да добие околу 60 проценти од профитот откако Кралицата е Пристан казино оди во живо. бесплатни зевс слотови не преземете.