казино во близина на нова бивол мичиген

100 сјајна топла отворот за слободни

За помалку од една година по деби на Заедницата е првиот полн обем казино, Дин Места е дадено зелено светло од страна на Масачусетс Игри Комисија да ги отвори своите much-anticipated Бис Бостон Харбор.По увидот во $2.6 милијарди казино е 143 табела игри, 3,158 слот машини, и 88 покер маси, државата коцкање регулатори во средата ја овласти Невада-врз основа казино оператор да се спроведе три дена од денот на судењето коцкање следната недела со цел да одговори сите прашања пред да се планира јуни 23 големиот отвор, според Асошиетед Прес извештај објавен од страна на Бостон.com.Тоа беше, исто така, определена од страна на комисијата дека поголемиот дел од својата лиценца барања се исполнети или надмината со Дин.Близу кадровски родова цел: во Меѓувреме, тоа беше, наводно, признати од страна на компанијата дека цел да имаат повеќе од 50 проценти на Бис Бостон Харбор е бројот на вработени да бидат пополнети од страна на жените се уште е нешто дека тоа е работа за да се исполнат.Досега, 44 проценти од казино персонал е претставена од страна на жените.Во средата на состанокот во Бостон, исто така, видов одобрување дадено за конечна изградба и транспорт во плановите за она Дин Места има опишано како "најголемата приватна една фаза на изградба проект во историјата на Комонвелтот на Масачусетс." Комисијата Претседавачот, Кети Judd-Штајн, се вели во изјава.. казино во близина на нова бивол мичиген. "Како Бис Бостон Харбор добива подготвен да се отвори за јавноста, на MGC е фокусиран на обезбедување дека нашите политики и процедури се заштити интегритетот на индустријата за игри и гаранции за фер игра за патрони," според Ден.Извештаите покажуваат дека, за време на изградбата, масовен проект се предвидени работни места за некои 7,354 работници, наводно, биле поднесени комисијата со Дин Места.Погодности на имотот: По отворањето, одморалиште се наоѓа на 33 хектари земјиште претходно се користат за индустриски цели (Monsanto Chemical Co.) по Мистика Реката ќе се вработат околу 5,800 луѓе, надминува оригиналниот проекција од околу 1,400 казино во близина на њу берн nc.
Бис е l671 луксузни соби и апартмани опсег во подот простор од 600 квадратни метри на две Спални Престој, кои мерки 3,350 квадратни метри и нуди погледи на Бостон Харбор и градската панорама.Други погодности во Масачусетс одморалиште казино вклучува 15 ресторани и салони, вклучувајќи три фино јадење options и вегетаријанската и вегетаријанска опции, 19,000 квадратни метри бањата, полн-мени high-end салон, state-of-the-art фитнес центар, луксузни шопинг во Продавници на Бис Бостон Харбор, до 50.000 квадратни метри на состанок и настан вселената, вклучувајќи 37,000 квадратни метри делив гранд ballroom, 10 индивидуализира состанок простори, а 21,000 квадратни метри водата настан трева, и околу местото, шест хектари Harborwalk и повеќе.На 210,000 квадратни метри казино, исто така, вклучува приватни и високо-граница игри области.Значителна парична казна платени: Тепање на Мај 31 рок, Дин неодамна посвети на Нова Англија државната евиденција $35.5 милиони евра во казните се оценува од страна на игри комисија да склучи година-долга истрага во $7.5 милиони плаќање својот поранешен Главен Извршен Директор, Стив Wynn, наводно за да ги направија со цел да го смири обвинување за сексуален напад.Регионот спортски обложувања пејзаж: Во другите вести блиску до дома, во понеделник, 10 јуни 2019, Њујорк Игри Комисија одобри прописи, со што ќе се види wagering на сите големи професионални спортови во Empire State како почетокот на ова лето во четири комерцијални северот на државата казина, вклучително и Установи Светот Catskills дискриминација во вработувањето во Округот; del Лаго Resort & Casino во близина на Waterloo во Прст Езера; Tioga Падови запад на албански јазик во Јужниот дел на Ниво, и Реки Казино & Resort во Schenectady.Рано во Мај, Реки Казино & Resort во Schenectady, најави дека има започна со изградба на својот спортски обложувања салон, само неколку часа по del Лаго Resort & Casino прави слична најава.По објавувањето на нејзиното партнерство со Цезар Забава Корп на почетокот од оваа година, Oneida Нација, започна изградбата на неговата "Дневна со Цезар Спорт" ложата, да се наоѓа во неговата Вртење Камен Одморалиште Казино во Верона и Точка Место Казино во Bridgeport, и подоцна, Жолти Тули Казино во Chittenango. 100 супер жешка слот демо.