отворете казино во ново мексико

што да се прави со стискање на заклучување

Велика БРИТАНИЈА-листата онлајн коцкање оператор 888 Стопанства е најновата оператор да го намали својот платен список, како дел од само-што е опишано "рационализирање" процес.Минатата недела, Израелските медиуми изјавиле дека 888 беше во процес на поставување off "неколку десетина' на своите локални staffers, дел од компанијата планираат да се постигне "намалување на бројот на персонал во голем број на сајтови ширум светот." На отпуштања од работа, заедно со другите "ефикасност' мерки, се очекува да биде завршен до крајот на месецот отворете казино во ново мексико. 888 е глобалната работна сила на број околу 1,300, од кои повеќето се со седиште надвор од компанијата канцеларии во Herzliya, а забележа технолошки центар во Тел Авив област. 888 вработените на намалувањето што следи топло на петиците на ривал обложување оператор Вилијам Хил одлука да се затвори своите Тел Авив канцеларија, што резултира со отпуштања на над 200 вработени.Огромните вредност на Израелскиот shekel против Британската фунта е цитиран како фактор во двете компании " цена-сечење потези, заедно со зголемените трошоци на работење во многу регулирани пазари отворете казино во метро манила. 888 неодамна се приклучи на потопот на оператори излегување Полска следниве лансирањето на тоа дека земјата е строго регулиран, punitively оданочуваат онлајн игри на пазарот отворете руна слот судбина 2. 888 исто така најави своето повлекување од Австралија почетокот на оваа година.Израелските медиуми штекер Calcalist котирани на 888 портпарол вели дека отпуштања беа, исто така, се должи на "затегнувањето на регулаторните барања кои компанијата е потребно да се усогласат со како дел од својата лиценца услови." 888 неодамна потврди дека тоа беше предмет на истрага од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија во тоа дали 888 беше во чест на неговата општествена одговорност обврски, со фокус на ефективноста (или непостоење на истата) на неговата само-исклучување tools што да се прави со стискање на заклучување. 888 се претвори во солидни перформанси во 2016 година, со приходи притискање на сите времиња високи благодарение на двојно-цифрен добивки од страна на неговиот mainstay казино производ.Како резултат на пораст на вредноста на 888 е акции побарано семејството на ко-основач Ахарон Shaked да продаде половина нивниот удел во компанијата во јуни.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е заработи како дилер за холандија казино.