најдобри слот машини хард рок казино тампа

светот покер турнеја атлантик сити

Ли Дејви седнува со Британскиот про, Андреј Teng, да се зборува за неговата неодамнешна четвртото место заврши во Милионер Творецот, неговото пријателство со три-за време на Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник, Dominik Nitsche, и многу повеќе.Кога конечната табела на Милионер Создателот беше поставено, некој кој знаел ништо за покер имаше Андреј Teng фиксиран надолу како еден од големите фаворити за да одиме подалеку со $1.3 м првата награда.За жал, за Teng, тоа не требаше да биде, но тој се уште зедов една од најголемите награди на лето обезбедување $465,972 за својата четврта ставен крај.Кога ќе се израмни со него тој е сеуште со лузни од тој ден.Среќен лузни.Тип кој држи вашето лице во Џокер како perma-насмевка најдобри слот машини хард рок казино тампа. "Тоа беше фантастичен резултат за мене.Голем резултат, и јас сум само воодушевени." Јас побара од Teng ако не беше еден особено од клучно значење рака што се издвојува за него? "Имаше една страна, на Ден 2 светот покер турнеја најголемите победници. Бевме само во пари, и имав околу 55k чипови.Јас 3Б гмечи KQ и двете од нив се нарекува.Ние некако завршив на реката.Таму беше, како 60k во средината, и решив да џем за 36k на JT727, и човек укината Кралицата е – лицето нагоре – и тоа беше клучен момент во мојот целиот турнир. "Јас не мислам дека било добар играч огради таму.Тоа е апсурдна пати.Јас мислев дека можеби јас сум bluffing надвор десет или можеби некои приклучоци или нешто, а потоа тој се огради Кралицата е.Тоа е разликата меѓу мене злоупотребат за минимум или...многу повеќе." Откако Teng направи последниот табела тој веќе беше во земјата на огромни резултати.Како го направи ова влијае на неговиот пристап? "Јас бев уште се обидува да победи, но во исто време се обидував да се игра релативно ICM свесни, и се чинеше дека повеќето никој друг не беше?Не знам што тие прават?Сите тие беа игра да победат во милиони, кога реално, можеби второ доаѓање ќе го направија повеќе од разликата во животот од кои доаѓаат шестата." Она што беше нивните прашање? "Тие беа премногу агресивни.Дојдовме во конечната табела.Бев трето чипс, со само над 4 милиони, некој друг имаше 4m и чип лидер имаше 11m; и во третата рака на игра чип лидер даде далеку 4m светот покер турнеја најдобри раце. "Тој играше со рака, по таков начин, јас помислив леле ќе имаат само flopped сет – добра игра – ова е неверојатно, мора апсолутно доби овој стар човек случува; и тој немаше ништо, но аце висока, и јас веднаш се соочи palmed себе.Тој дојде шесто, мислам, и ако дојдат во конечната табела со 11m што не очекувате да заврши шестиот – првите три најмалку." Teng е неверојатно парични доаѓа едвај еден месец, по што тој слета на неговиот втор GUKPT титула со победа во својот роден град Единбург, така што се случува да го неговата игра? "Јас имам само играно шест турнири, од тука, и cashed еден од нив.Јас сум среќен севкупно, но веднаш по busting јас се чувствувам само како разочарани што ако јас не готовина за голема сума.Тоа не е како јас се рече во себе, 'имам само cashed за ебам товари па ајде да си одат за тоа," јас мислам дека тоа е погрешен став.
"Јас сум дефинитивно имаше многу среќа.Можеби јас сум игра малку подобро?Јас сум бил работат многу со Dominik {Nitsche}, и луѓето наскоро ќе почне да се види дека тој е прилично исклучителни.Некои од работа тој има се прави е далеку ништо друго, секој има дури и замислен да прави. "Тој ќе поминат три дена директно, само прави теорија работа.Потоа на крајот на денот тој ќе ми даде 30-60 минути предавање, и велам, " Да Дом, јас ќе се обиде да направи сè што ќе ми каже..'" Тоа е неверојатно да се мисли дека тој е толку мудри, а сепак толку млади, "Тоа е вистина на покер масата, но надвор од покер тој е како 16-годишно девојче." Така беше голема победа важно за Teng?Како што беше неговиот bankroll пред да дојде на Вегас? "Отсекогаш сум бил удобно.Јас не сум некогаш навистина е потребно да се направи многу добро, иако јас би сакал да.Во последната година и половина ,ние сме биле супер nitty.Тоа е причината зошто ние сите се во Единбург.Тоа е само за да зачувате shitload на пари.Кога писателот Rupert {Старец} живеел во Јужна Кент, живеев во Bayswater, и ние бевме експлозија ебам носивост на пари за кирија, и бевме како да направиме некои математика тука момчиња, и сите ние одлучивме да се преселат во Единбург." Каде се сите тие вечераат надвор на Руперт Старец е пудинг од ориз и меур чај светот покер турнеја атлантик сити. "Добро, ќе биде, ако тој некогаш се е дека и работи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.