бесплатни игри покер слот машина

како да знаеме колку места на ram меморија јас го окупираа

АТЛАНТИК СИТИ — Светски познати покер играч Фил Ivey, вели неговиот спорните $9.6 милиони baccarat победи во Атлантик Сити е Borgata казино е сите вештина, и тој бара разрешување на тужба во која казино обвинува него на мамење бесплатни игри покер слот машина. Ivey е портпарол Џон Falcicchio реков На Асошиетед Прес на движење беше поднесена во средата вечерта.Во април, Borgata тужена Ivey, наведувајќи тој и вонреден експлоатирани дефект на картички, кои им овозможија да се сортира и организира поволни картички.Казино тврди дека техника му дал нечесна предност во четири случаи помеѓу април и октомври 2012.

Казино вели техника, наречена работ сортирање, ги крши Њу Џерси казино коцкање прописи.Но Ivey е движење вели дека неговата победа е само резултат на вештина и добра набљудување како да знаеме колку места на ram меморија јас го окупираа. "Секој денар од обвинетите добивки беше резултат на чиста вештина," Ivey е адвокатите напиша во судот трудови.На Borgata немаше непосредна коментар.Во правен однос, Ivey е адвокатите одговори на тужба во три главни начини.Тие тврдат дека Ivey и вонреден не направи ништо што би можело да се смета за мамење; дека шест месеци, статутот на ограничувања за враќање на пари изгубени во наводни нелегални игра имаше истечен; и дека би требало прекршувања на државата казино прописи може да се врши само од страна на државните коцкање регулатори, не од казина.Тужбата се вели дека картички биле неисправни во однос на тоа дека моделот на грбот не беше единствен.На картички имаат редовите на мали бели кругови дизајниран да изгледа како врвовите на намалување на дијаманти, но Borgata вели дека некои од нив биле само половина дијаманти или четвртини.Тужба вели дека Ivey и неговиот придружник што е наведено дилерот да флип картички во конкретни начини, во зависност од тоа дали тие биле пожелни картички во baccarat: броевите 6, 7, 8 и 9. Таа вели лоши карти би се превртува во различни правци, така што по неколку рацете на картички, добри беа наредени во одредени начин — со неправилни страни на карти свртени во одредена насока — дека Ivey може на самото место кога тие излегоа од дилер цевка.Тужба вели Ivey сака карти мешаат со автоматско довлечкаа машина, која ќе им го смени начинот на секоја картичка е усогласена како да знаеме колку места на ram меморија имам. Ivey е одговор, вели тој едноставно ги забележав работи кои секој да ја играте играта може да се набљудува и да се обложи соодветно.Одговор на тужба Ivey поднесена во велика Британија е Висок Суд против Малезија-врз основа казино оператор Genting Група вклучуваат слични спор, Genting направи слични обвинувања против Ivey.Таа тврди Ivey и accomplice собрано скоро $12 милиони долари од мамење на baccarat како да знаеме колку места на ram меморија јас го окупираа. Ivey има негираше каква било лошо продавници со слот машини во близина на мене. Ivey освои својата 10-Светската Серија на Покер хривнија минатата недела.Тој е врзан за вториот најголем сите времиња..