дали треба да се прогласи за коцкање добивки

покер лице tik tok верзија

Пет казина во северозападниот дел на Индијана продолжение на нивните силни перформанси во април, по објавувањето на 3.2% зголемување од година на година во месечна игри приходи до $86.3 милиони и покрај 2.1% пад во вкупните запишување за 865,000 дали треба да се прогласи за коцкање добивки. Според официјалните бројки од Индијана Игри Комисија, ова беше трета победа месец во 2016 година за казина како само Март видов една година-за годината загуба додека бројките за календарската година досега пораст од 1.2%.Подобрувањето беше предводена од страна на Ameristar Казино Хотел Истокот Чикаго, кои објавија 6% издува година на година во април игри приходи до $21.2 милиони евра, иако имотот е генерален менаџер, Мет Schuffert, изјави Време На Северозапад Индијана весник дека приходите за место имаше сега подобрена во 16 на претходните 20 месеци.Околните Блу Чип Hotel Casino Spa објави 4.6% зголемување од година на година во април игри приходи до $14 милиони евра, додека државата е најголем, на Потковица Хамонд, откри 1.3% подобрување на $36.6 милиони евра покер лице tik tok roblox.
"Тоа е всушност навистина добра приказна," Потковица Хамонд е помошник генерален менаџер, Крис Албрехт, изјави за весникот покер лице tik tok тренд. "Како ние гледаме на трендови, јас би рекол сите во сите, тоа е прилично позитивни и април помага да се хранат во таа приказна." Конечно, две лебди бродовите на Езерото Мичиген кои ја сочинуваат Величествен Ѕвезда Казина И хотели во Гери објави 2.9% лифт година на година во април игри приходи до $14.5 милиони евра.Пет својства си мислел дека нивниот успех биле делумно се должи на април, има една повеќе во петок и дополнителни сабота кога во споредба со истиот месец во 2015 година, додека тие, исто така корист од поволните временски услови покер лице tik tok верзија. "Времето почнува да се претвори; тоа е добро време за луѓето да излезат", рече Schuffert.Уште еден индикатор за успех е дека пет северозападно Индијана места заедно исплатени речиси $30.5 милиони евра во април даноци, што претставува речиси половина од $63.6 милиони евра придонес од страна на државата единаесет казина и две racinos за период. онлајн казино без Депозит слободен врти.