онлајн казино без Депозит бонус

слот покер про за апликации даунлоадирање

Бирото за Индијански Работи и даде на Pokagon Бенд на Potawatomi Индијанците, на палците нагоре за да отворите нова казино & хотел во Индијана, откако се сложите да се одржи 165.81 хектари земјиште во доверба.Бирото за Индијански Работи и даде на Pokagon Бенд на Potawatomi Индијанците од Мичиген и Индијана зелено светло за да се отвори нов хотел и казино во Јужна Виткајте, Индијана.Соопштението дојде во форма на една страствена писмо за одобрување напишани од страна на Лоренс S онлајн казино без Депозит бонус. Roberts, Главен Заменик-Помошник Secretay на Индискиот Работи и се испратени на Џон Ворен, Претседател на Pokagon Бенд на Potawatomi Индијанци.Писмото apologised изобилно за Федералната Влада е третман на племето пред се наведува дека Ворен е "чест" да ја прифати 165.81 хектари земјиште, кој се наоѓа во град на Јужна Наведнуваат Индијана, во доверба.Племето првиот стави својата рака за оваа тема повеќе од четири години.Тоа е фантастична вести за племето онлајн казино без Депозит вистински пари. 2014 проценките поставување на населението од племето на 5.000 луѓе кои живеат претежно помеѓу Индијана и Мичиген онлајн казино и да победи без Депозит потребни вистински пари . 34% од племето живееле под линијата на сиромаштијата, а 50% не поседуваат здравствено insurance слот покер про за апликации даунлоадирање. By признавајќи земјата во доверба, племето да се фокусираат на ploughing повеќе од $400m во нов проект кој ќе ги види нив се создаде нов сет на владините канцеларии, над 40 куќи, нови здравствени услуги и хотел и казино, дека ќе се создаде 140 привремени работни места и повеќе од 2.000 постојан.Племето имаат прогноза на приходите на повеќе од $600m годишно, со 2% наслов во каса на градот на Јужниот се Наведнуваат.Постои, исто така, предупредување да потроши $5m на локалната заедница проекти.Племето е искусен казино оператор.Во 2007 година, племето отвори Четирите Ветрови Нови Бивол во Мичиген.Со над 400 соби и 135,000 квадратни метри на игри простор, тоа е еден од најголемите казина во НАС.За да се стават работите во перспектива, Чикаго Трибјун еднаш рече: ако Четири Правец на Бивол беа во Лас Вегас, тоа ќе биде втор по големина На Лента.Во 2011 година, племето отвори втор Четири Правец на Казино во Hartford.Две години подоцна тие ги отворија своите трети во Dowagiac.Племето ќе одржи прес-конференција во midweek да се одговори на вести и да се обезбеди ажурирање на следните чекори.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот порта vs аеро порта.