кога се нови работни објавен за tesco испорака

магијата на нил слот машина

Филипините органи имаат отфрлена пријава против 30 странски државјани, под сомневање дека припаѓаат на киднапирање банда што preyed на казино коцкари.Минатата недела, Филипините Националната Полиција (PNP) и Бирото за Имиграција (BI) агенти уапсени 44 странски државјани во серија рации, што доведе до спасување на Ву Yan, на Сингапурски жена кои би биле киднапирани од Solaire Одморалиште и Казино и одржа против неа ќе во Манила хотелска соба.Во вторникот, на Филипините Одделот за Правда ги отфрли обвиненијата против 30 на приведени странци – најчесто Кинески државјани – повикувајќи се доволно докази за да се продолжи со гонењето.Дел од КАНЦЕЛАРИЈА е размислување произлегува од Ву Yan е неможноста да се идентификуваат било од 30 странците што имаат учествувале во нејзиното грабнување и притвор.Резолуција одобрени од страна Дејствува Обвинител Општи Хорхе каталонски Jr кога се нови работни објавен за tesco испорака. изјави дека "не е iota на докази беше презентирана и да се покаже дека [30 странци] conspired со наводната киднаперите на жалителот Ву Yan." Ова отсуство на докази за поврзување на лица со криминал "indubitably ќе доведе до отпуштање на жалбата" против нив.БИ почнале присилно отстранување постапки против уапсени 44 лица за прекршување на условите на нивните туристички визи.На 30 осомничените лица чии трошоци беа разрешени биле ослободени од притвор во очекување на депортација, а другиот 14 осомничени, вклучувајќи го и наводниот водач, ќе остане во lockup до завршувањето на кривичната постапка против нив кога се нови работни објавен asda. PNP официјални лица имале карактеризира банда како кредит-ајкули кои се насочени високо-тркалање коцкари во Манила казина.Бандата, беше речено да се поврзани на најмалку од 11 слични киднапирање случаи од 2015 година магијата на прстен слот.
Ву Yan кажано полицијата таа би била на продолжен губи редеа во Solaire кога таа беше одбиена од страна на тројца мажи и една жена кои полуостров нејзините пари.Ву Yan продолжи да се изгубат парите, се прашува четирите да се предложи поместување на различни казино, наводно за да ги промените нејзината среќа.Наместо тоа, банда зеде Ву Yan да хотелска соба, каде што тие roughed неа се и направи видео за да испратите за нејзиното семејство бара $180к да се обезбеди нејзиното ослободување.Но, нејзиното семејство контактирани Филипините органи, кои потоа се одржаа серија на напади, што доведе до нејзината спасување.Во меѓувреме, полицијата наводно, на патеката на друг кредит sharking банда, исто така, работи од страна на еден Кинески државјанин, но кои, исто така, вклучува и некои Филипински членови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre магијата на нил слот машина.