ангел на ветровите казино во вашингтон

како да се облекуваат за казино

Овој викенд ја означува следната до последен регуларната сезона викенд за повеќето големи колеџ кошарка конференции, но има само една игра која има две тимовите рангирани во Associated Press " Топ 25 анкета.Но, момчето, е дека играта е една голема.Четврто рангирана Кентаки (24-4) патува надолу за да Ноксвил во саботата попладне да се игра Бр 7 Тенеси (25-3) во игра која може да оди долго начин, во одредување кој можеби добива една од четирите број-еден семиња кога NCAA Tournament совети исклучување во помалку од три недели.Двата тимови се изедначени со Луизијана Државниот врв на Југоисточна Конференција пласман во 13-2, но Кентаки веќе има победа над Волонтери.На Wildcats, што ќе влезе во сабота е игра на четири-игра победничката низа, победи Тенеси 86-69 во Lexington пред две недели.Сепак, првичната шансите за сабота покаже Тенеси 2,5-точка фаворит, според точка се шири на VegasInsider.com.Совет-off се закажани за 2 часот ЕТ, и играта ќе се емитува на национално ниво на CBS.Тенеси може да биде поголем, бидејќи Волонтерите се игра дома.Сепак, уште една причина за ширењето може да се должи на Кентаки веројатно да биде без клучниот играч.Постдипломски трансфер Рид Тревис постигна 11 поени и влечат надолу осум одбиените топки во победи пред две недели, и поранешниот Стенфорд играч беше Wildcats најдобар одбранбен играч кој ноќ.Но тој sprained десното колено во следните игра во Мисури и е надвор од.Кентаки тренер на Џон Calipari изјави на новинарите во петокот дека тимот ќе оцени Тревис' коленото и да се утврдат дали тој може да игра.Сепак, велика БРИТАНИЈА тренерот рече дека тоа ќе биде веројатно дека тие ќе се обидат да брзаат назад играч смета да биде клучен за титулата се кандидира.Она што децата се обиде да направите е да ви убедат дека тие можат да го направите ова," Calipari рече ангел на ветровите казино во вашингтон. "Мојот целата работа (е) ова е за долга сезона, не на краток сезона.Ова ќе биде тежок натпревар без разлика дали тој игра или не." Волонтерите беа топ-кругот на тимот во земјата, кога тие изгубиле пред две недели, и Кентаки играчи знаат реваншот ќе биде тешко-бореле битка како да се забрани онлајн казино. "Тие секогаш се случува да се борат," Wildcats напред P како можам да знам дали сум забранил на казино. Вашингтон изјави на новинарите во петокот како да се облекуваат за казино. "Па, јас само сакам игри кога тоа е физички се допаѓа тоа.Ние се случува во конкурентна средина и само се обидува да се победи.Тоа е најдоброто нешто, ако можеме да ги победи на патот." По Волонтери победи Мисисипи 73-71 на среда, Грант Вилијамс рече тој мисли на велика БРИТАНИЈА игра ќе биде физички битка.Тој, исто така, рече дека додека Доброволците имаат наслов аспирации, тие знаат дека не може да изгледа премногу далеку напред. "Тоа е една игра во исто време", рече Вилијамс, кој погоди игра за победа со шут :03 лево за да победи Масла се Пропушти. "Не можете да се погледне во него било друг начин.Вие само што влегов да се фокусира на денес и се движи.".