Jogar poker online dinheiro real

казино обложување сајтови во кенија

Иако има толку многу возбуда и радост околу почетокот на МАК сезона да биде само 24 часа далеку, ајде да се префрлат нашето внимание кон повеќе депресивна теми како НБА Lockout за брзо ажурирање.НБА труд разговори заклучија денеска по 5-1/2 часа во Њујорк, и двете страни се согласија да продолжи со преговорите за четврток.Ова е позитивен, со оглед на тоа е веќе првата недела во септември и се уште нема договори се постигне.Ние може да не се добие премногу возбуден за среда е состанок, особено бидејќи нема детали на супстанции биле објавени, но позитивно е што може да се земе од ова е дека најмалку две страни се согласија да се сретнат утре, кој се одбележува на првиот последователни дена на пазарот на разговорите од НБА заклучен надвор на своите играчи на 1 јули jogar poker online dinheiro real. Така да хардкор оптимист, ова е напредок.Тоа е се спуштија до четвртиот квартал сега на НБА сезона.Камп за обука би требало да започне во почетокот на октомври и на регуларната сезона би требало да почне 1 ноември.Тоа е висок задача пред да стигнат до договор.Во основа, НБА сака да промени сè и тие имаат еден месец за да се добие играчите да играат заедно.Иако НБА Здружение на Играчи на Претседателот Дерек Фишер рече имаше чувство на итност во разговорите, тоа не изгледа ветувачки.Двете страни се уште се поделени за тоа како да се дистрибуираат кошарка приходи и лигата тврди дека 23 од 30 тимови загубија парите во 2009-10 сезона.И покрај тоа, на НБА и неговите сопственици ќе биде тешко притисне за да се добие играчи за да се согласите да хард плата капа што ќе длабоко се намали платите на многу улогата играчи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre jogar poker online da dinheiro.