хард рок казино тампа беј

кога ќе божиќ испорака слотови се достапни на tesco

Fredrik Burvall се приклучува на одборот на играчот задржување решенија на услуги Малта, 26 септември 2017: Enteractive, водечки провајдер на играчот задржување решенија за iGaming индустрија, е назначен поранешниот Цреша Група извршен ДИРЕКТОР Fredrik Burvall на нејзиниот Одбор на Директори хард рок казино тампа беј. Burvall, кои стоеја надолу од неговата претходна улога претходно оваа година, се приклучува Enteractive по повеќе од десет години, во Цреша, каде што тој дејствуваше како CFO и неодамна Група извршен ДИРЕКТОР.Под негово рекреација, операторот стана една од најуспешните брендови во Скандинавија, стекнување на седум компании во негово време, вклучувајќи казино и sportsbook бренд ComeOn хард рок казино тампа возраст барање. "Јас сум возбуден за да започне ново поглавје на мојата кариера со Enteractive, еден од индустријата водечките провајдери на играчот задржување решенија", рече Burvall. "Имаме големи амбиции да растат на компанијата меѓународни стапало со нашата единствена и личен придонес, која им помага на оператори реактивирање churned играчи и чувајте ги ангажирани.

"Повеќето оператори се фокусира на преземање на нови клиенти, но забораваат да се фокусираат на постоечки клиент база, особено неактивни играчи.Верувам дека ре-активирање ќе биде следното големо нешто во iGaming особено сега повеќе пазари се ре-регулиран и се оданочуваат на локално ниво хард рок казино тампа старосната граница. "Оператори веројатно не знаат што е златен рудник тие се седи на.Јас сум сигурен Enteractive со нивните IPRs и играч на задржување решенија ќе биде голем играч помагање оператори се развие и одржи висок граници." Enteractive извршен ДИРЕКТОР Mikael Hansson рече: "Fredrik има импресивен рекорд на патеката во рамките на обложување и гејминг индустријата, и неговиот прилог на нашиот Одбор на Директори е голем удар за нас кога ќе божиќ испорака слотови се достапни на tesco. "Во негово време со Цреша, тој го надгледуваше големи придобивки низ сите на групата бизнис области, и испорачани силни финансиски резултати.Остатокот од тимот и јас со нетрпение очекуваме да работи заедно со Fredrik во она што е возбудлив период на раст на компанијата." Enteractive е Играч Reactivation Услуга помага оператори се претвори churned играчи во активни корисници преку својот уникатен еден-на-еден лични телефонски повици.Покрај тоа, компанијата Играч за Поддршка на Понуда прави сигурни активни играчи остане на одборот, додека, исто така, значително намалување на трошоците на операторот на услуги на клиентите helpdesk.Белешки за да уредници За повеќе информации на оваа порака, или да се организира интервју, ве молиме, контактирајте Робин Hutchison на Плоштадот во Воздух на 0203 586 8272 или [email protected] За Enteractive Enteractive е водечки провајдер на играчот задржување решенија за iGaming индустрија.Ко-основана во 2008 година од страна на извршниот ДИРЕКТОР на Mikael Hansson, компанијата е Играч Reactivation Услуги помогне оператори се врати churned играчи назад во акција, додека нејзиниот Играч за Поддршка на Понуда прави сигурни активни играчи остане на одборот. Enteractive доби својата Одговорен Игри акредитација од Глобалната Гејминг Водство на Групата и е посветена на поддршката и се спротиставува и на одговорното игри политики на својот оператор клиенти.Ова вклучува промовирање на свеста за проблемот на коцкање, како и подобрување на превенција, интервенција и третман.На нивните клиенти во рамките на вложување и игри вклучуваат водечките имиња како што се Betsson Група и Игри Иновации Група.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.