Napa долина казино

е холивуд казино во индијана отвори

Август 12, 2010 (ЗЗП ПР Жица) — Во Лондон Покер Фестивал календар на настани е во живо онлајн на www napa долина казино.

BritishPokerFestival.com одликувајќи се над 100 настани и над £12 милиони евра во живо, земја-базирани закажани турнирски награди во текот на септември.Големи датуми за време на фестивалот вклучува август 30, кога WPT Лондон Покер Класичен се отвора во Mayfair е Palm Beach Казино.По тоа, на најголемиот светски покер фер, Покер во Парк (www.pokerinthepark.com), се одвива на 2-ри и 3-ти септември, во Лестер Квадратни.По WPT На Palm Beach Казино е на англиски Покер Отворен, почнувајќи од 11-ти септември покер турнири. September 13th, ќе се види Британски покер заедница е првиот покер награди на Британски Покер Награди (TheBritishPokerAwards.com) одвива во Fox Покер Клуб.На 14 септември Казино на Империјата е домаќин на Светската Серија на Покер Европа.Во текот на целиот месец-долго Лондон Покер Фестивалот, ќе има дополнителни турнири, парични игри, забави, добротворни настани, едукативни предавања и други различни угостителство настани за покер играчи да одат низ Лондон.Постојат, се разбира, турнири и парични игри да одговараат на сите џебови на секој ден на фестивалот, во текот на десетина земји-картичка соби низ градот, и покер ентузијасти се поканети да присуствуваат сите наведени јавни настани.Фестивал брошури може да се добијат во септември прашања на Блеф Европа Списание и Покер Европа Списание и во земјите-картичка соби.Инаку, настани може да се гледа онлајн на www е холивуд казино во joliet ил отвори.
BritishPokerFestival.com Лондон Покер Фестивал носи локалните покер заедница и посета на играчи целосна календар на настани во текот на септември.Лондон Покер Фестивал во Европа најголемите покер фестивал.Медиумите Прашањата: Jodie Thind Lyceum Медиумите [email protected] +44 (0) 208 123 7184 За Лондон Покер Фестивал На Лондон Покер Фестивал е најголемиот светски распоред на покер и покер поврзани со настани.Во текот на целиот месец септември, покер ентузијасти од целиот свет да можат да се причестуваат во 100+ наведени Покер Фестивал calendared настани, се игра на повеќе од десетина фестивал места, и да присуствуваат на покер семинари, хостиран партии, и специјални настани.Оваа септември, види Лондон покер сцена доаѓаат жив како град се игра домаќин на WPT, Покер во Парк, на ЕПО и WSOPE.За целосна календарот на фестивалот настани посета www е холивуд казино во индијана отвори. BritishPokerFestival.com е холивуд казино во индијана отворен денес. Get најновите коцкање вести од Калвин Ayre ѕвезда казино вклучена голд коуст цена.