коцкање машини во вилмингтон nc

wrest точка казино вклучена цени

Атлантик Сити ќе ја добие својата осма казино, кога поранешниот Адут Таџ Махал reopens како Хард Рок следната година, но Boardwalk одморалиште не може да биде само shuttered имот да се врати во живот во 2018 коцкање машини во вилмингтон nc.

Според Притиснете на Атлантик Сити, во договор е во делата на Флорида-базирани TJM Својства за да го продаде на Атлантскиот Клуб на анонимен купувач wrest точка казино вклучена мени. TJM, изјави хартија дека тоа е едноставно чекаат на "тешки пари" за договорот да биде формално се изврши.Атлантскиот Клуб има седат празни и затворени од јануари 13, 2014 година, кога сопственост стана првиот од четири казина, за да ја затворите таа година во пресрет на САД во рецесија.На Showboat, Ревел, и Вклучува Плоштад проследено во месеци после, и Труба Таџ shuttered во октомври минатата година. 2017 е многу детски да Атлантик Сити казина, како земја-базирани игри се победи е до два проценти до август.Кога интернет коцкање е factored во, казина се до повеќе од девет проценти.Силните приходи е поттикнување на ентузијазам.Хард Рок е инвестира 500 милиони долари за реновирање Таџ од Индиската-тематските сопственост на еден слави Њу Џерси богатата музичка историја.И сега тоа се појавува на друго suitor е подготвен да се обложи биг на Атлантик Сити со купување на Атлантскиот Клуб.По одземање на казино на својата гејмерски машини и табели, Цезар се продаваат на тули и малтер сопственост во 2014 година да TJM за $13.5 милиони евра. TJM, исто така, поседува Claridge Хотел, кој е поранешен Del Webb е Claridge Хотел и Казино wrest точка казино вклучена ресторан. TJM повторил одморалиште како не-игри сопственост во 2014 година wrest точка казино вклучена цени. Првично изграден како Златна Грутка од страна на Стив Wynn и Мајкл Milken во 1980 година, на Атлантскиот Клуб претрпе серија на името се менува во текот на својата историја.По својата Златна Грутка дена, кој се состои од само седум години, одморалиште стана Bally е во 1987 година. Во 1998 година, тоа беше претворена во Атлантик Сити Хилтон, тогаш ACH Casino Resort во 2011 година, и конечно на Атлантскиот Клуб во 2012 година се до нејзиното затворање.Следната фаза за казино е 801-соба хотел и 75,000 квадратни метри игри кат не е јасна.Во последниве години, планови биле лебдеше да се трансформира на одморалиште во семејство пријателски забава сложени и waterpark.Потфат Сопственост Група, недвижности инвеститорот надвор од Филаделфија, безуспешно понудата TJM да се изгради waterpark на Атлантскиот Клуб во 2015 година забава slots за слободни нема преземања. И минатиот април, група по име R&R Развој во близина Ventnor, Њу Џерси, не успеа да излезе со финансирање по наводно постигнување на договор со TJM да се купи имотот и, исто така, ремонт во waterpark.По R&Р е договор падна преку, TJM Директор на Преземањата Дејл Schooley беше ниту премногу воодушевен.Тој рече дека во времето, "Што би мислам дека тие би биле сигурни за нивното финансирање." R&R исто така беше разочаран, но вели дека ќе се вратам со повеќе обезбеди финансирање да се направи уште еден се кандидира на купување на клубот.Додека некои веруваат на Атлантскиот Клуб е во потребата од вкупно ремонт, или можеби дури и уривање, тоа седи на вредни stoyanov, тоа е само чекори од Stockton Универзитетот Портал Проект.Кампусот ќе вклучуваат сместување за 520 студентите, нов паркинг гаража, и канцелариски простор.Над $176 милиони проект се очекува да биде завршена следната година..