забава слободни слотови не преземете

има некој добив следниот vip слот уште

Бразил е mulling понатаму измените на својот предлог за коцкање закон, вклучувајќи ги бараат онлајн коцкање оператори за партнерство со локалните фирми.Оваа недела, специјалниот комитет на чело со Сенаторот Фернандо Bezerra Коелхо доставен извештајот за земјата SB 186/2014 законодавство, која има за цел да либерализација на земјата е земја-базирани и онлајн коцкање пазари.Коелхо со извештајот ќе им овозможи на тули и малтер казина, бинго, спортско обложување, онлајн коцкање, федералната и државната лотарија, лотарии и 'jogo не bicho' броеви игра.Извештајот го прави никакво споменување на слот машини или видео лотарија терминали.Извештајот повици за коцкање концесии да се биде или доделена на подружници на Caixa Сојузна Банка – која веќе работи на Lotex инстант лотарија нула картичка бизнис – или на аукција исклучување на највисокиот понудувач, со најголемиот дел од надоместоците генерирани од овие аукции се користи за да им помогне на фондот за Социјална Сигурност.Мислењата веќе се изрази дека ова е победник-трае-сите став услуги подобро-капитализираат меѓународните оператори во текот на домашните фирми.Сепак, коцкање концесии ќе бидат резервирани за лица "прописно составен под Бразилскиот закон, со седиште и менаџмент во Бразил." Концесија траење ќе зависи од формата на коцкање, со максимална првичниот рок поставен на 20 години.Во извештајот се повикува на варијабилни месечни "инспекција такса" врз основа на вредноста на "месечни награди" посвети на освојувањето bettors.Ако месечни награди вкупно BRL 50m (m) или помалку, тогаш цената ќе биде BRL 259k ($82.5 к), или околу 0.5%.На другиот крај од скалата, ако месечни награди надмине BRL 400m ($127.5 m), цената на врвот на $1.3 m (1%).Играчите коцкање добивки ќе биде предмет на 30% задржаниот данок, услов дека критичарите веруваат дека ќе служат само за да им помогнам на Бразилецот punters кон сајтови не се држи Бразилецот лиценца.Операторите кои не нудат коцкање да Brazilians без локалната лиценца може да се соочи со парични казни и затвор stints од една до пет години.Постои натпреваруваат коцкање бил во Бразил е Комора на пратениците, за што е потребно далеку dimmer поглед на онлајн коцкање.Земјата е привремена претседателот е исто така јавно посочи дека онлајн спортски обложување треба да биде држава-кандидира монопол заедно со искусен меѓународен партнер.Сегашниот план е за законодавците да дознаам начин да го реши да се натпреварува планови и потоа да гласаат на она што консензус јавува.Сепак, ова не може да се случи до септември, како сегашните законски приоритет е сортирање импичмент на поранешниот Претседател Dilma Rouseff.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre забава слободни слотови не преземете.