Catalonia bavaro beach and casino resort punta cana

red hot покер растенијата home depot

По успешно деби во Италија минатиот месец, PokerStars, најави лансирањето на својот нов паметни телефони и таблети мобилни игри стан минатата недела, разумно име PokerStars Мобилен.Достапни за повеќето Android и Apple мобилните уреди во велика БРИТАНИЈА, како и на iPod touch, Pokerstars, се вели во соопштението на играта стан "ќе им овозможи на играчите низ Велика Британија да се игра и двете слободни и вистински пари игри за мобилни телефони уредот во кое било време".Користење на 2011 Netsize Водич од маркетинг фирма Gemalto за проценка на растечкиот тренд кон мобилни игри во последните години, PokerStars најде таму се 25,338,700 паметен телефон конекции и 780,000 таблет PC конекции во велика БРИТАНИЈА.Како сегмент од пазарот расте (се очекува да надмине 50% оваа година) големите покер соба има реализира зголемувањето на побарувачката за игри, кои се оптимизирани за овие повеќе софистицирани уреди премногу.Од објавувањето минатата недела, PokerStars, Директор на Нови Платформи, Jeffrey Haas, има рече: "PokerStars е Мобилен е повеќе од само миграција на постојните PokerStars игра производ на мобилна платформа", рече catalonia bavaro beach and casino resort punta cana. "Тоа е намерна производ дизајниран специјално за формата фактори на мобилни и таблет уреди, и на различни начини луѓе играат игри на нив.Ова е најдобар автентични покер искуство достапни за мобилни уреди денес." Велика БРИТАНИЈА лансирањето на PokerStars Мобилни во Италија беше хокеј на прекинувач – трага кандидира кој се поставени компанија за велика БРИТАНИЈА деби – 10% од сите PokerStars играчите на подигање сега се игра на мобилни секој ден, со 7% играње исклучиво за мобилни уреди.На PokerStars Мобилен стан нуди Texas Hold ' em, Omaha и Omaha Hi/Lo игри за вистински и игра на пари, а играчите да изберат да учествуваат во мулти-табела турнири, седат & go е и прстен игри.Сите мобилни играчи ќе се приклучат на целосна PokerStars глобален играч базен, без одвојување на мобилни и десктоп играчи.Тимот на PokerStars Про, Лив Boeree, коментираше: "PokerStars Мобилен се случува да се трансформира каде и кога јас ја играат покер – јас сега имаат пристап до најголемите турнири и сите мои омилени парични игри, па дури и кога јас не сум пред мојот компјутер.Јас планираат да се играат сите претстојните UKIPT настани и сега ќе биде во можност да игра некои покер, кога патувате до или од турнирот." Во стан исто така им овозможува на играчите да се приклучат неколку маси во исто време, со интелегентни авто-префрлување технологија и 'потчукнете навигација' заедно игра лоби филтри кои овозможуваат на играчите да се најде сите достапни игри брзо.Таму е исто така еден играч и турнир функцијата за пребарување и кога играта се нагоре и трчање, играчи може да заработи VPPs (ВИП Играч Поени) и FPPs (Чести Плеер Поени) на ист начин и во иста стапка како десктоп играчи.Дали овој мобилен специфични ослободување сигнал на отпочнување на иднина за сите покер соби?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre каталонија bavaro плажа казино & golf resort.