Red hot покер растенијата home depot

како да се погоди слот машини

Властите во Индија може да наплати познат нелегални онлајн обложување спортски оператор со кои припаѓаат на организиран криминал групи во она што би можело да се докаже тест случај за иднината прогони.Претходно оваа недела, властите во Thane, еден округ на државата на Maharashtra, уапсени Sonu Yogendra Jalan, смета Индија е најголем нелегален крикет букмејкер red hot покер растенијата home depot. Jalan (на сликата) е обвинет за обезбедување на онлајн обложување софтвер да прстен на bookmakers дека властите се распадна пред две недели, во четвртокот, на Време на Индија изјавиле дека Thane власти биле размислуваат за полнење Jalan под Maharashtra Контрола на Организираниот Криминал Акт (MCOCA) 1999 година, што ќе биде прв пат на Дело се применува за нелегално обложување случај red hot покер фабрика во садови. Jalan е уапсен на повеќе наврати од 2012 година, и скенирање на компјутери и телефони запленети во овој месец е рации откри дека Jalan беше во контакт со над 100 нелегално bookies.Виш полициски службеник, изјави Пати молитва MCOCA беше потребно да се справи со "вообичаено сторители на кривични дела" како Jalan red hot покер растенијата инвазивни. Jalan е задржан во полициски притвор додека судењето на 2 јуни како да се погоди слот машини. Ако властите се повика MCOCA, Jalan ќе бидат во можност да објавите кауција за една календарска година.Ако се осудени под MCOCA, Jalan може да им служи на животот реченица.ДНК Индија објави дека Jalan софтвер е познат како 'Залог и да Преземе" и има докажано популарен со нелегални bookmakers и во Индија и во странство како да се погоди на слот машина. Jalan на сопственото работење, наводно се справи со месечна wagers на Rs500m (US$7.4 м) и полицијата предлага справи може да има долета до Rs10b во текот на последните Индискиот Премиер Лигата (IPL) крикет турнир.Индиските власти се под притисок да направи повеќе за спречување на нелегална крикет обложување по неодамнешните Ал Џезира exposé во која натпревар-fixers дискутира методи на мешање со резултатите од три Тест натпревари вклучување на Индија тим како да хит на џекпот на слот машини.

Thane полицијата се љубопитство Jalan е линкови до Дубаи-базирани обложување и местење прстен работи од страна на Dawood Ибрахим, раководител на Г-Компанија организиран криминал синдикатот и на еден од светските најбараните криминалци.Ибрахим е поврзана со претходната крикет-одредување епизоди, виш инспектор Pradeep Sharma тврди полицијата, биле инвестирање Jalan е "здружението и редовна комуникација со Dawood обложување коло во Дубаи." За години, Индија е флерт со идеја за легализирање обложување спортски, но земјата е на судовите и законодавците никогаш не чини да се направи било напред напредок.До тогаш, нелегални bookmakers ќе мора да се пополни празнината оставена од страна на владата е неактивноста.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.