близнаци реката казино храна суд

тоби кит ресторан winstar казино

Луисвил, Кентаки-базирани horseracing, казино и онлајн коцкање оператор Черчил Падови Inc.
(CDI) објавено рекорд приходи и заработувачка во Q3, благодарение во голема мера последните казино стекнувања и силно покажувајќи од страна на неговиот онлајн wagering сајт TwinSpires.com.Во три месеци што завршува на Септември близнаци реката казино храна суд. 30, CDI пријавени приходи од $186.5 m (+13%), приходи од $31.8 m (+31%) и нето-приходи од $9.25 m (+53%).Финансиските дестинации охрабруваат CDI да го објави 21% зголемување во својата годишна дивиденда, трет последователни година дека CDI е во можност да се направи тоа дожд за акционерите во оваа мода.Од октомври 2012 прилог на Riverwalk Казино Хотел во Vicksburg, Мисисипи и јули 2013 прилог на Оксфорд Казино во Мејн помогна притисни CDI е тули и малтер игри приходи до 61% до $79.8 м.Дека јевгени CDI е mainstay коњ wagering операции, што видов приходи падне 19% до $50.7 м благодарение делумно на помалку трки дена во Arlington Парк (Илиноис) и Calder Трка Предмет (Флорида) близнаци реката казино кат план.

CDI е онлајн операција пријавени 6% приходи се зголеми до $48.5 м благодарение на 7.3% пораст во рачка на TwinSpires однапред депозит wagering (ADW) сајт.Подобрени се справи со помогна да се подигне онлајн поделба заработувачка од 31%. CDI не нудат конкретни бројки за својата онлајн псевдо-бинго-сајт Luckity.com,, но не имајте на ум дека онлајн division трошоци се надолу сега дека Luckity развој на трошоци беа во rearview огледало.

CDI, исто така, направи една минлива однос на Брзината Wagering Услуги, компанијата hush потаен Isle of Man-врз основа на високо-wagering-волумен ADW сајт за меѓународни клиенти.Брзина заработувачка очигледно се зголеми во Q3 благодарение на "повисоко wagering од постоечките клиенти и додавање на нови високо-волумен на клиентите." ИЛИНОИС ПОВТОРНО се БОРИ ДА ја ОБНОВИ ADW ЗАКОНОДАВСТВО TwinSpires' 7.3% пораст во wagering се справи со лесно eclipsed националната чистокрвни се справи со зголемување од 1,3% (според Equibase), но таа бројка може да се натопи ако Илиноис, пратениците уште еднаш да не успее да ги обноват нивните државата ADW законодавството на време.Минатата година, pols' indecisiveness доведе до државната привремено суспендирање на четири ADW лиценци тоа беше издадена, вклучувајќи го и оној за TwinSpires.Сегашниот закон е поставен да истече Јан. 31, 2014, и да падне "вето сесија" на законодавната власт досега не успеа да се произведе решавање на проблемот.Конечниот sittings на падот сесија работи од Ноември тоби кит бар во harrah ' s казино. Неизвесноста има побарано државата е дербито на одборот да го одобри четири различни трки планови за наредната година, вклучувајќи го и оној план кој предвидува само 87 трки дена, за помалку од една петина 2013 е вкупно. Arlington Парк ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Џим Stumpf изјави за Асошиетед Прес дека ADW е "единствениот вид на активност која покажа раст во последните три години" и дека сегашниот закон "мора да биде продолжен без зајдисонце, да им се овозможи на трки за да преживее во оваа држава." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre тоби кит ресторан winstar казино.