супер hry texas holdem poker

хард рок казино sioux градот работни места

Bet365 продолжува да доминира во Италија онлајн спортски обложување на пазарот, според новиот статистика за покривање на првиот квартал од 2016 година супер hry texas holdem poker. Италијански гејминг индустријата вести сајт Agimeg.таа извештаи дека Bet365 ова предизвика повеќе од една третина од сите онлајн спортски wagers постапува од страна на италијански-лиценцирани оператори во три месеци што завршува на 31 Март, приближно на исто ниво со Bet365 перформансите на FY15 топ листите.Италијански-лиценцирани онлајн оператори пријавени вкупно спортски wagers на €970m во Q1, од кои €346.2 m (35.7%) беше wagered со Bet365 локални сајт.Следниот најблиску оператор, Гала Корални Група Eurobet бренд, беше многу далечното второ место со €101.3 m (10.4%), додека третото место припадна на Вилијам Хил со €75.9 m (7.8%).Остатокот од онлајн топ-10 гласи како што следува: Сисал €71.3 m (7.3%), SNAI-Cogetech €68.4 м (7%), Лотоматика €50.4 m (5.2%), Paddy Power €45.2 m (4.7%), Bwin €44m (4.5%), GoldBet €33m (3.4%) и Unibet €13.8 m (1.4%).Можеби не е изненадувачки, Bet365, исто така, постигна првите знаци на листата на сајтови кои нудат најдобра вредност за punters, со просечна исплата на 94.8%, проследено со Unibet (93.5%) и Вилијам Хил (93%).На другиот крај од скалата, Goldbet и SNAI-Cogetech беа најлошите места за облог, со сајтови известување просечната исплата на ликвидност на 85.5%, а 86%, соодветно супер лото партија слободни слотови. Agimeg не да се пробие за поединечен оператор статистика за виртуелни обложување сектор, но не имајте на ум дека виртуелна wagering приходи подобрена 11% од Q1 до 2015 да €47.2 m, додека уште зародиш размена обложување вертикална зголеми на 40% од година на година да €875k.Земјата-базирани спортски обложувања бизнис постапува wagers во вкупна вредност од €788m, од кои €189.2 м беше ракува со SNAI-Cogetech, додека Лотоматика, тврди дека второто место со €133.4 м и Eurobet не е далеку зад себе со €126.4 м.Држејќи се со земјиште-базирани операции, Италија четири казина пријавени во комбинација приходи од €76.4 m во Q1, предводена од Казино ди Венеција со €25.2 м.Слотови изнесува 62.4% од Q1 казино приходи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хард рок казино sioux отворен град.