Da vinci дијаманти слот гратис

choctaw казино durant коцкање возраст

Оваа година решив да поминат ноќта на Вештерките, на Вембли Стадионот во Лондон, градот каде што јас сум сега се наоѓа и на градот која служи како центар на iGaming универзумот.Попладне во Вембли беше од особен интерес за мене, бидејќи МАК Меѓународни Серија игра помеѓу Денвер Broncos и San Francisco 49ers беше одвива на стадионот...и бидејќи Bodog Европа ангажирани 25 Bodog Девојките да работат толпата и јас сакав да ги видите во акција!За изминатите четири години, двајца просечно МАК екипи се одигра на актуелната сезона игра токму тука на англиски трева.Секако, сите тука зборува англиски јазик и има барем малку познавање на "Американскиот Фудбал", но зошто да се мачи превозот на тимови, тренери, маскоти, refs, и cheerleaders низ барата?Некои се чувствуваат главниот двигател е индиректна, приходите во форма на одржување на МАК интерес во велика БРИТАНИЈА (и Европа) од падот на МАК Европа, па на ТВ права имаат некоја вредност.МАК Комесарот Роџер Goodell барања да се бара во зголемувањето на бројот на игри во велика БРИТАНИЈА и во некои тврдат дека во иднината ние ќе се види на англиски франшиза играње во МАК.Така се овие тврдења вистина или само маркетинг ploys?Никој не знае со сигурност, но едно Е сигурно...Вембли стадионот има 85,000 луѓе и место беше распродаден во неделата da vinci дијаманти слот гратис. Gillette стадион, домот на New England Patriots, само има 65,000. Јасно има многу интерес тука во велика БРИТАНИЈА.Како Американски кој е прилично запознаени со МАК игри назад во САД, во живо на стадионот и да известува на телевизија, јас бев пријатно изненаден со покаже дека беше ставен на на Вембли ова изминатиот викенд.Меѓу толпа на она што се чинеше да биде околу половина англиски и половина Американски, видов Broncos фанови носи огромен каубојска капа со портокал лице боја, видов ништожно Американците носи Pats дресови и Црвениот Сокс, безбол капи, видов cheerleaders, јас слушнав гласна рок-музиката помеѓу игра, видов маскоти, тапани, "бран", во експлодира оган, екстравагантни национални anthems, на 49er знамиња и продажба на топла pretzels и пиво.Сепак, некои работи едноставно не беа исти, најочигледни се на "задната врата" која беше ништо налик на сезоната игра tailgates тие се во НАС.Прашањето тука е дека многу Londoners не треба автомобили, и ако тие не, автомобили, секако, не се спортски автомобили, па скари, месо, овошје и 30 пакети на Буш Светлина во ладилници не мора секаде да се живее, во текот на пет час pregame во паркинг.На задната врата се организира на Вембли ме потсети многу на вратите на Супер Боул– многу контролирани, дете-пријателски, и трезен - поларните спротивно на она што ќе најдете во регуларната сезона МАК игра во Америка.И покрај неуспешниот обид во задната врата, мојот англиски iGaming пријатели кои имаа билети за игра беа многу импресионирани со покаже и имаше време на нивниот живот во неделата da vinci дијаманти казино најдобрите бесплатни слот машини. "Тоа беше неверојатен спектакл, како мини Супер Боул!" објасни Pentasia е Роб Dowling da vinci дијаманти слободни слотови. Karim Wilkins на RaketheRake.com дури и отиде толку далеку што да се каже, "атмосферата беше електрични, и ако ние некогаш имаше франшиза во Лондон, јас би бил редовен посетител на игри".Всушност, ми се чинеше дека англискиот беа повеќе импресиониран од "razzmatazz" која доаѓа заедно со МАК игри од реалните на самата игра.Џејмс Арнолд на Sportingbet одлучи да го поминат својот недела во играта и рече, "мора да го предаде на Американците...кога станува збор за ставање на шоуто тие донесе на игра!Можеби и не е најдобар играта, и како што јас го разбирам тоа, секако, не се најдобрите два тима оваа година, но го најдов на целото искуство многу забавна и дефинитивно ќе се случува следната година".Како што можете да видите, без оглед на МАК е мотивација за организирање игри на Вембли, на англиски јазик ќе се задржи за купување на оние билети и така ќе Американците кои живеат во Лондон.Исто како и оваа година како и претходните три години, навистина умираат-тешко Американски фанови ќе продолжи да вее во Лондон за да навиваат за своите омилени МАК тим и да се направи одмор надвор од целото искуство.Без оглед на она што гледачот категорија ќе падне во, постои една многу очигледна причина да ми зошто треба да се дојде до МАК игри на Вембли...да gawk во МАК cheerleaders, се разбира!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre choctaw казино durant коцкање возраст.