Da vinci дијаманти слободни слотови

choctaw казино durant час телефонски број

Во почетокот на јули, на Империал Пацифик International (IPI) укажува дека веројатно нема да биде во можност да одговори на август рок за да се заврши изградбата на својата Царска Палата Одморалиште (ПИС).И покрај разговорите за ставање на ноќни смени и доведување на дополнителни градежни работници, компанијата сега се потврди дека таа е се уште доцни, а беше побарано и за уште едно продолжување da vinci дијаманти слободни слотови. IPI беше кажано од страна на Saipan е Лотарија Комисија во април 2017 дека новиот 350-соба хотел објект треба да биде готов во август 2018 choctaw казино durant коцкање возраст.

Компанијата изјави дека тоа нема да имаат проблем исполнуваат условите; сепак, поплава на прашања поврзани со вработување и изградба одложувања постојано bogged компанијата надолу, спречување на неа од тоа да биде во можност да ја задржи својата динамика.Како што сè не е во можност да ги исполнат крајниот рок, претпријатието е во опасност од губење на своите казино лиценца.Во јуни, Хонг Конг-базирани IPI кажано власти дека тоа беше "работи напорно" за да ги исполни распоред.Сепак, пред една недела, компанијата испрати писмо на Заедницата Казино Комисија, за извршен директор, Едвард Guerrero, во која призна дека не постои начин на кој може да се заврши на време.Според Saipan Трибјун, IPI побара продолжување на рокот преку Лотарија Комисија, предвидување тоа ќе треба за уште шест месеци да се заврши проектот.Одморалиштето се очекува да понуди луксузен хотел и казино со насекаде од 200 до 300 игри маси и 300 до 400 слот машини.Тоа веќе се кандидира над 500 милиони долари оригиналниот буџет и повеќе од веројатно ќе продолжи да го стори тоа со оглед на најновите барање за уште едно продолжување за хотелот завршување.ПИС беше првично се очекува да се отвори во сите аспекти на работењето од страна на "Кинеската Нова Година 2017", која започна на 28 јануари минатата година, но само доби казино симне на земјата—по одложувања.Оваа побарано вклучување во договорот за хотелот да биде завршен до првичниот рок и после повтори казино лиценца продолжување барања како резултат на речиси-комична серија на изградба одложувања на хотелот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre choctaw казино durant гранд кафе.