казино игри клеопатра слот машини бесплатен

tecno искра 5 про цена во слот нигерија

Официјални лица во Макао, наводно, во партнерство со нивните колеги од соседните Hengqin Островот, со цел да се лобира Пекинг за право да се воведе безвизен режим за странските туристи кои сакаат да патуваат меѓу двете области.Туризмот хаб: Според извештајот од GGRAsia цитирајќи " неколку Кинески јазик медиуми,' Hengqin Островот е дел од Кина Провинцијата Guangdong, но се наоѓа само преку Shisanmen пловен пат од над 30 казина во Макао.Минатиот месец наводно видов федерални законодавци одобри план, кој може да се види на 37 квадратни километри островот трансформира во туристичко-friendly зона заврши со голем број на не-игри за разонода и забава објекти од како почетокот 2035 казино игри клеопатра слот машини бесплатен.
Патување тендер: Со цел да се олесни овој развој, Hengqin Островот е, наводно, надевајќи се да се дава дозвола за спроведување на безвизен транзит шема слична на онаа веќе во постоење низ бројни Кинески градови, вклучувајќи близина на метрополите на Гуангжу, што е главното население центар за Провинцијата Guangdong tecno искра 5 слот систем. GGRAsia детални дека таков режим ќе им овозможи на носителите на одредени странски пасоши да патуваат меѓу двете јурисдикции за периоди до 72 часа без потреба од виза.Меѓународен интерес: Вонг Фаи, Претседател за Макао Слободно Туризам Услуги Иновации Асоцијација, се споменува дека неговата група посетија неколку од Hengqin Островот не-игри туризам развој, како што е Chimelong Рај тема парк вчера каде што тој се состана со Директорот на владата е Hengqin Нова Област Управен Одбор, Јанг Chuan, како и претставници од Пекинг е локалната канцеларија за врски.Вонг рече дека.. tecno искра 5 про цена слот. "Тоа е целта и на двата Макао и Hengqin Островот да се привлечат повеќе меѓународни посетители.Ние сме, всушност, предлага дали некои аранжман како 72-часовен виза-слободен транзит може да се направи за оние меѓународни посетители кои сакаат да патуваат за да Hengqin.На тој начин, тоа му дава на посетителите повеќе флексибилност во планирањето на нивните патувања во Макао и Hengqin Островот." Тренерот на погодност: Вонг изјавил дека тој, исто така, би сакал да видам Macau-базирани туристички тренери дадена дозвола да патува слободно низ Hengqin Островот.Тој наводно изјавил дека таква шема би помош на неодамна ратификуваше план за развој преку градење на постојниот систем договорени од страна на владите на Макао и Zhuhai дека има имплементирано една квота за такви приватно-лиценцирани возила кои сакаат да влезат во соседните островот. tecno искра 5 про цена во слот нигерија.