земете 5 слотови бонус колектор

van de valk nuland казино

Небраска жителите наскоро може да биде побарано да ја потпишат петицијата за референдум дозволувајќи им на казино игри на државата шест лиценцирани коњ песни под предлог од Winnebago Племето и Коњаници е Добротворна Заштита Асоцијација составена од чистокрвни сопственици и тренери.На две групи — преку организацијата наречена ги Задржите Парите во Небраска — известени на Државен Секретар канцеларија во средата тие сакаат да се соберат потписи за да се добие прашањето на националната ливче во 2020 година земете 5 слотови бонус колектор. Предлогот ќе се измени на државата уставот и легализира коцкање, како и донесе закони за регулирање на казино игри.Ако се одобри, организаторите велат дека државата може да собира даноци на некои од околу 500 милиони долари годишно дека жителите во моментов облог во околните држави.Проширена игри ќе се генерираат околу $50 милиони евра во нови даночни приходи, племето рече.Тоа ќе се користи за олеснување на данокот на имот, за финансирање на јавните училишта и проблем коцкање.На 2016 година се обиде да го добиете на прашањето на гласачкото ливче не успеа поради тоа што недостигаше на потребниот број на имиња по само околу 120,000 жителите потпишале на петицијата.Која е значително пониска од околу 450,000 потписи се потребни за ова време.Но, групата останува оптимист дека ќе добие потребната имиња.Тоа ќе го користи поедноставен јазик, помалку прашања ќе биде побарано, и нов потпис колекција група се вклучени, племето рече.Морган додаде дека Небраска политички лидери велат дека тие се против игри, "но ние имаме лотарија и било Nebraskan кој сака може да ја преминат границата и да се коцка." Сега, казина работат во Колорадо, Канзас, Ајова, Мисури и Јужна Дакота.Ајова е, исто така, во моментов со оглед дозволувајќи им на спортски обложување на казина.На Winnebago Племе дополнително се работи WinnaVegas Casino Resort во Слоан, Ајова земете 5 слотови мо apk. "Игри е тука," Морган рече. "Тоа е само прашање на тоа дали .. ван дер слот bloembollen noordwijkerhout.
ние се случува да се има корист од тоа, или други држави, се случува да имаат корист од тоа." Не постојат комерцијални казина во моментов во Небраска.Според предлогот, државата ќе донесе 20 проценти данок на бруто игри приходи — што е износот освои од страна на оператор, помалку федерални даноци, освен приходи од даноци, и промотивни игри кредити.Ако се одобри, 75 проценти од игри на даночните приходи ќе бидат дадени на државата, прекршен од 2.5 проценти за Компулсивно Коцкари Помош Фонд, од 2,5 проценти на Општиот Фонд, и 70% на Данок на Имот Ослободување Фонд.Останатите 25 проценти или ќе се оди на округот, каде што на патеката се наоѓа — ако не постои град инкорпорирани — или ќе се дистрибуира еднакво помеѓу градот и округот.Една група спротивставени легализација на коцкање е Небраска Семејството на Алијансата, кој тврди казина се поврзани со зголемување на домашното насилство, детето напуштање, проституцијата и трговијата со луѓе.На национално ниво, индијанци казина продолжи да освои многу пари.Извештајот објавен минатиот ноември од страна на Американската Игри Асоцијација откри дека племенски места сметка за 43.5% од целата НАС игри на пазарот.Некои 500 индијанци казино места вработени 676,428 работници во 2016 година, и тие се плаќа во вишокот на $36 милијарди долари.Дополнително, племенски места придонесе $15.2 милијарди долари во локалната, државни и федерални даноци.Тоа ќе потрае неколку недели за статистика на Небраска Секретар на сад, Роберт Б. Evnen да се разгледа и одобри петиција јазик. van de valk nuland казино.