бесплатен покер пари

слот се зголеми на тексас

Италија е регулирана спортски обложување на пазарот претрпе само мал натопи во август во следниве два месеци на Светското Првенство-зголеми wagering.Бројките објавени од страна на италијански игри филијалата Agimeg покаже август е комбинација на мало и онлајн спортски обложувања приходи притискање €111.4 m, на 34.4% подобрување во однос на истиот месец минатата година, а долу само малку од €114.3 м снимен во јули.Онлајн wagering изнесува само под €50m во јули, до 27.8% од година на година, со Bet365 тврдејќи дека со 17.1% од уделот, проследено со второпласираниот SKS365 (14.9%) и Playtech е нов италијански играчка Snaitech (10.5%).За година-to-date, онлајн обложување на приходите е до 41.5% €411.4 м.Малопродажната обложување престолот беше побаран од страна на новиот Gamenet/Goldbet комбо, кој тврдеше дека 18.7% учество бесплатен покер пари. Snaitech не беше далеку назад со 16.5% и GVC Стопанства' Eurobet бренд рангирана на трето со 14.7%.Виртуелна обложување генерирани приходи од €20.5 m во август, €19m на која дојде преку продажни места.За година-to-date, виртуелна обложување приходи изнесува €170m, од кои €157.5 м беше мало-изведен слот баласт фаза тур де франс.

Gamenet/Goldbet исто така предводена на оваа вертикална со уште повеќе доминантна 27.5% учество.Август е онлајн казино приход достигна 26% од година на година да €56.5 m, со Ѕвезди Група PokerStars' бренд тврдејќи врвот почести со 9.7% учество.Лотоматика рангирана на второ место со 8.9% и Сисал, тврди дека со трети €8.4%.За година-to-date, онлајн казино на приходите е околу €100 година на година да €458.8 м.Онлајн покер одигра contrarian во август, како парични игри приходите падна 6.9% €4.8 m, додека турнир такси беа надолу 5.9% €5.6 м слот дама и брајан кристофер. PokerStars тврдеше дека 42.1% учество на паричните средства игри приходи и 64.8% парче на турнирот земе.За година-to-date, парични игри на приходите падна речиси €2m да €44.1 m, додека турнири во суштина се рамни на околу €55m.Сите очи ќе бидат на Италија пазарот во наредните месеци да се измери влијанието на земјата нови забрана за коцкање рекламирање и спонзорства.Додека забраната не се формално удар до јануари 1, 2019 – и на некои постоечки спонзорства ќе биде grandfathered до 30 јуни – Google веќе почна со прилагодување на својот алгоритам за да се дозволи "само државната лотарија со одложено цртање" да се види рекламирање на италијански жители.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот се зголеми на тексас.