кој е сопственик на barona казино

блек џек страна облози волшебникот од шансите

Светската Серија на Покер има издадено нивните датуми за 48 годишен настан кој е сопственик на barona казино. The Colossus III повторно ќе премиера како прв отворен хривнија настан обезбедување $1m да победник со сите стари омилени очекува да се вратат.За професионални покер играчи, Божиќ Ден е секој ден за 49 дена почнувајќи од вторникот, Мај 30, 2017 кој е убиецот во покер ноќ. Јас сум, секако, зборуваме за Светската Серија на Покер (WSOP) и организаторите од најпрестижните и најдолго водење фестивал на покер во историјата имаат издадено неколку критички датуми во пресрет на годишниот турција лов.Како што е бог стандард овие денови на отворањето на настанот ќе биде на среда, 31 Мај 2017, кога казино вработените ќе се обиде да победи на хривнија во $565 (еден повторен влез) No-Limit Hold ' em настан.Овој датум го означува почетокот на 49-ден одисеја каде покер никогаш не завршува, турнир со buy-in-толку ниско, како $75 кој е крал на покер.
Како што беше случај во 2016 година, на 48 Годишна WSOP ќе стартува со тресок.Првиот отворен хривнија настан ќе биде Colossus III.Светски рекорд настан, кој дава punters можност да parlay a $565 инвестиции во $1m сонот.Играта започнува во текот на викендот на 2, 3 & 4 јуни, со можност повторно да влезе во две почнувајќи летови дневно во текот на три дена.Во 2014 година, на основачко Colossus настанот привлече рекорден 22,374 учесници, со Мозок Garcia победа на $638,880 првата награда.Минатата година Бенџамин Keeline победи 21,613 кандидати да победи $1m првата награда.На $1m гарантира првата награда, исто така, ќе биде во situ за Colossus III.Иако целосниот распоред е се уште под обвива, на WSOP тим не се открие враќање на Милионер Создателот, Чудовиште Оџакот, Малку Една за ЕДНА КАПКА и Дами Првенство.Популарната $1,000 Постарите Настан ќе се одржи во петок, јуни 16 за играчи на возраст од 50 и повеќе години.Настанот ќе донесе еден повторен влез одлука блек џек страна облози волшебникот од шансите. 888Poker останува WSOP е основно партнер, и онлајн квалификација за WSOP настани ќе бидат достапни за WSOP.com во двете Невада и Њу Џерси.Може да се очекуваат целосна случај-по-случај распоред во февруари 2017 но Парти Стјуарт вели да се очекува многу од иста како и минатата година " со неколку брчки.' Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre блек џек страна влогови 3 од вид.