ирски покер давање и земање

преземете онлајн казино бонус без депозит

Eldorado Одморалишта, Inc ирски покер давање и земање. (NASDAQ:ERI) рече понеделник таа е продавање на своите истоимената игри сопственост во Shreveport, Ла.да Одметник Игри ДОО за $230 милиони евра во готово.Договорот за продажба на Eldorado Одморалиште и Казино, кој се очекува да биде финализиран во одреден момент оваа година, jibes со компанијата тековните напори за да го намали долгот во пресрет на затворањето на својата $17.3 милијарди преземање на Цезар Забава Корп (NASDAQ:CZR).Дека трансакцијата е закажана да биде завршена во првата половина на 2020, ако не во тековниот квартал.Договорот за divest на Eldorado Shreveport е во согласност со нашите продолжение се фокусира на намалување на долгот пред очекува затворање за Цезар трансакција во првата половина на 2020 година", рече Eldorado извршен ДИРЕКТОР Том Reeg во соопштението.За приватно одржа Одметник, стекнување на Eldorado Одморалиште и Казино дава Невада-базирана компанија си го заземат своето место во нов регион.Пред да објавува својот потег во Луизијана, Одметник биле фокусирајќи се на scooping до картичка соби и помали игри места во западниот дел на САД, вклучувајќи Колорадо и Вашингтон.Во последните три месеци од 2019, acquisitive Одметник откри трансакции за купување на 25 Вашингтон картичка соби и три мали казина во Стогодишнина Држава.Местото во Shreveport дава компанијата 1,500 слот машини, 50 маса игри, и 400-соба хотел.Бидејќи ERI го претстави својот преземање понуда за Цезар во јуни минатата година, аналитичарите шпекулираат Луизијана ќе биде еден од регионите во кои компании може да divest својства за да се намали концентрацијата и да се подигне пари.На Pelican Државата е дом на 15 riverboat казина и Цезар е земја-врз основа на Harrah ' s во Њу Орлеанс.Вклучувајќи дека местото и Eldorado Одморалиште и Казино во Shreveport, двата оператори контрола шест Луизијана игри својства.По Одметник договор е завршен и под претпоставка дека не од други продажбата таму, Eldorado е Pelican Државата портфолио ќе се состои од Belle на Батон Руж, на Isle на Capri, Harrah 's во Њу Орлеанс, Harrah' s Луизијана Падови, и Потковица Bossier Градот.Компанијата неодамна го доби на регулаторно одобрување да се донесе Isle на Capri на брегот, со што стана првиот казино во државата да победи дозвола да го направите тоа.За Одметник, трансакцијата со ERI дава поранешниот некои изложеност на Тексас коцкари кои се принудени да ги преземат нивните обложување долари на друго место поради Lone Star Држава е тешко став против казино игри ирски покер отвори 2021 победник. "Населението во Далас пазарот надминува 7.5 милиони луѓе, а Далас ја опфаќа трета најголема концентрација на Fortune 500 компании во сад," според Одметник.Многу од Далас-Форт Ворт metroplex е околу три часа возење до Shreveport.Води до и по откривање на Цезар откупот понуда, ERI е активен продавачот на игри својства.Само неколку дена пред тоа трансакција беше објавен во јуни минатата година, компанијата изјави дека ќе се продаваат две места во Мисури и една во Западна Вирџинија да Век Казина и Vici Својства за $385 милиони евра.Неколку недели подоцна, во јули, Eldorado, изјави дека ќе учествува со Isle на Capri Казино Канзас Сити, Н., и на Лејди Среќа Vicksburg, Мис.да се Близнаци Река во Светот Стопанства за $230 милиони денари.Тоа е исто така широко се очекува дека ERI може да divest една или две Цезар својства на Лас Вегас Лента кога компании и официјално се комбинираат, и дека Северна Невада пазарот е зрел за средството продажба, како два оператори се погледне за да се намали преклопуваат таму, исто така. преземете парични журки казино стан.