преземете казино стан за слободен врти

големиот баија principe bavaro казино

Одобрување на племенски казино во Muskegon Каунти, Мичиген е далеку од тоа да се реализира, но поддржувачите велат дека после слушање на оваа недела шансите тоа да се случи се подобри.Малата Река Бенд на Отава Индијанци сака да го додадете на својот утврдени казино во Manistee и аплицирале да се земе 60 хектари на местото на поранешниот Големите Езера Падови тркачката патека во Fruitport Township, во доверба.Расправа за Влијанието врз Животната средина Изјава беше одржана на 15 октомври од страна на U преземете казино стан за слободен врти. Одделение за Внатрешни работи е Бирото за Индијански Работи (BIA) како дел од апликацијата.Поволни outlook: По слушање на поддржувачи и оние кои се противат на казино се зборува за два и пол часа во преполна Fruitport Средно Училиште бината, племенски лидери вклучувајќи го и Малку Реката Бендот Ogema лидер Лари Romanelli беа оптимистички.Според MLive, Romanelli рече тој мислеше дека племето наидов како добар сосед и дека работата Малку Реката има направено во својата казино во Manistee беше референтна точка се користи од страна на многу кои зборувал.Тој рече дека иако процесот е исцрпувачки и процесот е долг еден, тие не се откажуваат преземете онлајн казино апликации за андроид. EIS определување: процесот беше наведено од страна на изведувачот и официјална за BIA во четвртокот вечерта, како и коментари се собраа ќе помогне во утврдување на обемот на Влијанието врз Животната средина Изјава нацрт.Откако тоа се случи, тоа ќе биде формално се проверени и одобрени.Според адвокат за Малку Реката Бенд, Р големиот бахамите спомени одморалиште и казино коментарите. Копје Boldrey, првиот чекор, кој е испитувањето извештај, може да трае до 90 дена за да се заврши.Покрај тоа, одобрување на предлог е потребно од Гувернерот Рик Снајдер и досега тоа не се случило.Казино противници: се Наоѓа на околу 100 километри од Muskegon, на Saginaw Chippewa Индијански Племиња, се меѓу предлог е staunchest приговарачите.Џејмс Нај портпарол за Saginaw Племе рече дека за добивање на казино одобрен ќе потрае повеќе отколку само да се придобие локалното население над; тоа би можело да потрае до 10 години за да се добие сите потребни дозволи.Племето која поседува и оперира на Saganing Орли Слетување Казино и Зголемените Орел Казино има рекорд на спротивната нови казина во Мичиген, бидејќи тие ги отворија своите првото казино повеќе од 20 години, според Томас Џ големиот баија principe bavaro казино. Денис кој ја предводи адвокатска фирма во Manistee исклучиво ракување Индискиот правни прашања, вклучувајќи го и Малку Реката Бенд на Отава Индијанци.Според Денис, на Saginaw Племе тврди дека таа ќе ги користат сите свои ресурси за да се спречи казино од тоа да биде изграден во Muskegon.Интерес во Muskegon Каунти казино прв пат беше прогласен од племето во јануари 2008 година, кога таа била во потрага во центарот на Muskegon сајт.Малата Река Племе има канцеларија во Muskegon и голема концентрација на своите членови да живеат во Muskegon област.Проектот се очекува да се привлечат 1.88 милиони посетители годишно, што е поддржана од страна на локалните јавни службеници, предвидува вработување 1.200 лица резиденти, и ќе биде услуги на значителна поддршка и финансирање на државата Мичиген, како и локалната власт. големиот bahama одморалиште и казино.