Jeux казино слободен tropezia палата

online casino super hot 40

Ladbrokes Корали и Kindred Група имаат потпишано долгорочно користење податоци лиценци со Фудбал DataCo и им се придружија на растечката листа на лиценцирани обложување оператори, вклучувајќи bet365, BetFred, GVC, Paddy Power BetFair, Skybet и Вилијам Хил.Долгорочните договори дозволуваат на операторите да го користите matchday податоци за сите Премиер Лигата, СТРАНСКИ и SPFL натпревари низ своите дигитални канали и во случај на Ladbrokes Корални во своите малопродажни операции во велика БРИТАНИЈА, Ирска, Шпанија и Италија.Адријан Ford, Генерален Директор на Фудбалот DataCo, рече: "Британски фудбалски е камен-темелник на обложување бизниси, со Фудбал DataCo е со висок квалитет на податоци клучна компонента во возење промет.Нашите договори со Ladbrokes Корали и Kindred Група препознае DataCo на интелектуална сопственост и обврска да имаат лиценца за користење податоци" За Фудбал Dataco Фудбал Dataco беше формирана во 2001 година од страна на професионални фудбалски лиги во Англија и Шкотска за да се заштитат, пазарот и commercialise нивниот официјален натпревар поврзани податоци.Работа со Премиер Лигата, EFL, SPFL и серија на партнери, Dataco надгледува собирање, управување и дистрибуција на Лига е официјален настан и перформансите во светот jeux казино слободен tropezia палата.

Dataco исто така ги штити авторските права на уште акција слики од Премиер Лигата и СТРАНСКИ, и работи на онлајн медиумите акредитација алатка за новинарите и фоторепортерите да се применуваат за да присуствуваат на нивните натпревари.Официјални податоци моментално се собираат и да се дистрибуира од страна на Вршење на Групата.Податоците собрани во име на Фудбалот DataCo беше доделуваат sui generis база на податоци во право (во рамките на ЕУ Базата на податоци Директивата) од велика БРИТАНИЈА Високиот Суд во 2012 година jeux казино слободен волкот злато. Оваа пресуда беше последователно се одржала во велика БРИТАНИЈА апелационен Суд во 2013 година jeux казино слободен диви ајкула. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre online casino super hot 40.