Jeux казино слободен диви ајкула

online casino stocks to buy

Социјална Казино Интелигенција листа места шпанската компанија за третиот последователен година меѓу топ 25 социјални игри компании со број 14 на оваа година, подобра позиција од 15 добиени во 2013 година jeux казино слободен диви ајкула.
Барселона, 23 јули 2014 година online casino super hot 40. Akamon Забава, социјална казино игри компанијата работат во Јужна Европа и LatAm, е рангиран за третиот последователен година на Врвот 25 социјални игри компании на пазарот листа, според водечката индустрија списание Социјална Казино Интелигенција online casino stop pop ups. Akamon, стекнување на позиција, а наведени број 14, е само на шпанската компанија и една од неколку Европски компании споменати во ранг, предводена од страна на Канадскиот Цезар Интерактивни и Северна Америка IGT Интерактивни и Zynga.Извештајот придружни годишната листа истакнува ги вознемирија моментот на Социјалната Казино индустријата, нарушен во текот на последните 12 месеци од страна на бројни стекнување или спојување операции меѓу компании од овој динамичен сектор.Овој период на транзиција е дозволено влезот за прв пат во листата на земјиште базирани на компаниите, се Akamon една од ретките компании кои продолжува оперативни самостојно online casino stocks to buy. Vicenç Martí, Akamon извршен ДИРЕКТОР вели дека " Akamon лидерство во социјалната казино во Јужниот дел на Европа и LatAm е дозволено да бидат наведени со број 14 на SCIPower 25. Во Akamon ние сме многу горди да биде за третиот директно година како еден од најдобрите 25 компании во Социјалната Казино Индустријата и ова е еден убав признавање на тимовите во нашата студија во Барселона, Валенсија и Тел Авив лејди гага покер лице пол де leeuw. "За Akamon Akamon Забава е онлајн социјална игри компанија специјализирана во областа на традиционалните и казино игри, кои работат во Јужниот дел на Европа и латинска Америка преку локалните портали, оние партнери кои се лидери во онлајн сферата, Facebook, и мобилните уреди.Компанијата, која има свој тим за развој и канцеларии во Барселона, Валенсија и Тел Авив е меѓународно признат како еден од 7 најбрзо растечките Технолошки компании во Европа од страна На Следната Интернет Tech5 пласман 2014 година и е, исто така, идентификувани од страна на индустријата за игри како еден од најдобрите новите игри компании со наградата "Кој Доби Игра" во Игри Победи 2012 година и "Зголемувањето на Ѕвезда" награда на EGR оператори награди во ноември 2012 година, каде што тоа беше, исто така, му додели "Социјална Бинго Производ на Годината" лејди гага покер лице paroles traduction.

Akamon е широко портфолио се состои од 40 казино и локалните традиционални игри, како што Tute, Tarot, Рулет, Buraco, Parcheesi, Бинго, Покер и Домино.Сите игри се вклучат социјалните карактеристики и им даде на играчите можност да биде дел од глобалната гејминг заедница на повеќе од 22 милиони регистрирани корисници, при што тие се онлајн заедно и споделување на нивното играчко искуство, дали тоа да биде преку Akamon меѓународни портали, оние на нејзините партнери, Facebook или мобилни уреди.За повеќе информации, посетете https://akamon.com или контактирајте со: Ана Monreal Пи– 902 808 902 [email protected] / Twitter: @AkamonEnt Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.