лејди гага покер лице перформанси

центар за вакцинација форум du казино hyeres

"Јас спомнав претходно дека сум бил несреќен за начинот на кој властите постапува на финансиско порамнување, но јас бев многу среќен со притвор битка.Обично, мајката ќе добие старателство во такви случаи, па јас бев среќен што судијата беше во можност да се погледне надвор од кутијата да се види дека јас бев во повеќе стабилна и силна позиција да се подигне на нашето дете лејди гага покер лице перформанси. Niman Kenkre лево универзитетот со највисоки почести, а по краток ангажман играње професионален фудбал во Исланд се врати во Бостон областа каде што тој работел за неколку работодавачите, вклучувајќи МИТ, како електро инженер.Во 2003 година, Niman доби заинтересирани во онлајн покер и е еден од среќа, и паметни, покер играчи кои направија милиони долари од еден $25 депозит – тој одлучи да се свртат про во 2006 година. "Идеално, најдобар случај сценарио е два родител домаќинство каде што тие сакаат едни со други, но ако тоа не можат да работат најдобар пристап е да се има две домаќинства, кои се и нуди љубов и утеха за детето." Кои се некои од најголемите потешкотии со кои се соочуваат се обидува да заработи пари како покер играч и да се биде самохран татко? "Начинот на кој таа влијае на самохран татко е, треба да бидат сигурни дека за да се остави да работат на работа.Ако одите таму и ќе ја изгуби $45k во еден ден и да се вратат и да се обиде и да си играат со вашиот син, со што на ум, тоа ќе биде тешко.Ако дозволите на вашето расположение се диктирани од она што се случува во покер тоа ќе се истури повеќе во вашиот личен живот.Ова е тешко со партнерот, но уште полошо со дете центар улица стоматолошки казино нов јужен велс. Niman сега е самохран татко живее со својот осум годишен син, во предградие на Бостон и да се биде самохран родител е предмет на оваа недела Живот Надвор на Покер.Колку години е вашиот син Sachil кога вие и вашата сопруга одлучи да се разведени? "Целата развод, и сплит, зеде еден долг период на време, но од време почнавме со процесот на разделување нагоре, мислам дека тоа почна кога тој беше 2-3 години, па тоа е пет години.Ние сме биле во засебни места за 4 години, а разводот е конечна за 3 години од сега." Колку комплицирано е разводот процесот за онлајн покер играч? "Тоа беше tortuous и тоа е причината зошто беше толку долго.Тоа беше толку извлечат надвор и скапи.Немам W2 и мојот приход е многу различен од година во година.Финансискиот аспект беше многу тешко кога издршка утврдување и поделба на средства. "Тоа е потешко за мене во последните неколку години, затоа што ние немаме онлајн покер во НАС, така јас ја играат многу скратено работно време.Јас ја играат секој втор викенд кога мојот син е со неговата мајка, и дури и тогаш јас земам есен и пролет целосно исклучување.Па јас сум правење на мојот приход играње покер 30-35 дена годишно – па ако имам лош викенд навистина е тешко да се остане силен психички." Дали вашиот син се разбере она што го правите за живеење и како тој се чувствува во врска со тоа? "Тој е доволно стар сега и знае што јас не за живеење.Спомнав претходно дека јас се есен и пролет off.Ова е затоа што јас сум втора работа како фудбалски тренер.Мојот син игра во елитен клуб за најдобрите млади играчи во Нова Англија област и јас сум тренер на тој клуб.Јас тренерот на два различни тимови и причината беше да останат поврзани на Sachil и неговиот фудбал. Тоа беше голема одлука и тој се претвори во стравуваа онлајн готовина игра играч, каде што тој играше под pseudonyms 'samoleus' и 'punketty,' и неговите вештини беа наскоро забележани од страна на Фил Galfond, каде што тој беше подигнат, како една од оригиналните членови на тренерскиот тим на Bluefire Покер.
"Ние најверојатно би добиле разведен, неколку години порано отколку што ние го сторивме.Причината што чекаше толку долго како што не е бидејќи и двете од нас навистина не сакаат да се донесе Sachil во скршен домаќинство.Ние секогаш мислев дека без разлика колку се лоши работи беа меѓу нас Sachil ќе растат подобро со двајца родители centre de вакцинација форум казино hyeres. "Потоа по Црн петок го доби полошо.Морав да се земе малку време, далеку од мојот син и го користат за да заработи пари.Тоа беше многу тешко, многу повеќе отколку што некогаш сум го помислил тоа ќе биде.Кога бев помлад уживав во мојот живот, од голем број на жени и целиот процес на односите беше забавно, лесно, забавно и никогаш не се напнати.Во последните четири години, тоа е неверојатно тешко.Јас секогаш мислев дека еднаш бев емотивно подготвени да почнете датираат повторно тоа ќе биде многу лесно за мене, но тоа не работат надвор на тој начин." Она што вашиот едно парче на совет ќе биде да се пар со деца, кои се размислува за развод? "Една од најтешките работи за двајцата партнери да се одлучи е кога времето е право да се фрли во пешкир?Советите што ќе имаат, пред се, ќе биде не се толку брзо да се откажат.Тоа би можело да биде фаза; може да се менува, адаптира, оди на советување, како и да се најде начин за решавање на проблемите што ги имате во вашиот брак.Така бидете сигурни дека бракот не може да биде зачуван, бидејќи ако тоа може да се носи детето во тек со љубов на родителите е најдобро сценарио центар за вакцинација форум du казино hyeres. "Да се направи работите уште полоши имавме постара судија, кој имаше некои потешкотии прифаќање на концептот на покер играч како професија.Тоа секако беше комплициран процес од финансиска населба гледна точка.Но, доколку можете, исто така, да се фрли во фактот дека ние имавме притвор спор не можам да overstate колку е тешко процесот беше.Таму беше во основа многу луѓе кои се вклучени во процесот на донесување одлуки (кои немале поим за покер пејзаж, што го прави речиси невозможно да се комуницира ова да властите во рака." Тоа е чудно да се најде еден отец, со целосна притвор по разводот.Како се случи ова? "Јас сум всушност, во многу среќа позиција како онлајн покер играч.Тоа е добар живот, но јас никогаш не треба да се стави фокус на правење пари колку можев.Јас секогаш се користи што среден успех да се создаде голема односи и поминуваат време со мојот син.Кога бил многу млад јас секогаш сум бил оној кој се грижеле за него кога тој бил болен и ја презеде време надвор работата за да се грижи за него и го однесе на места.Така како што тој растеше, така не нашата врска и однос.Јас секогаш имале многу силна врска со мојот син како да се чувствуваат подобро по поразот од коцкање.