најблиската казино во близина на chanute ks

покер турнири во сан антонио

Тони Fung е Aquis Забава има наведени неговите планови да стане еден од најдобрите integrated resort казино оператори во Австралија.Во текот на Aquis генерален годишен состанок, Директор Џастин Fung рече дека компанијата визија е да стане барем на "трето сила" казино оператор во Австралија, веднаш до Круната Летувалишта и Ѕвезда Забава (претходно познат како Ехо Забава) најблиската казино во близина на chanute ks. "Можеме да видиме значајна можност да се создаде меѓународна квалитет дестинација својства во моментов underserviced области на Австралија", рече Fung.Компанијата е првиот проект на $330 милиони redevelopment на Казино Canberra—се состои од три пати пристап: обраќајќи им се на оперативни недостатоци, реновирање на имотот, како и создавање на меѓународни стандарди забава реони.Нови маркетинг и оперативни програми веќе го виделе позитивен резултат, со зголемен број на посетители и игри активност.Казино објавено $2.4 милиони евра во игри на приходите во октомври; до 62% од септември и 80.4% од година на година.Фигурата е, исто така, казино е највисок месечен приход во последните девет години.На реконструкција план е презентирана на Територијата на Австралискиот главен Град (АКТ) влада во септември и работа треба да започне во февруари 2016 година, потврди Fung најблиската казино во близина на decatur ал. "Со нетрпение очекуваме да се сложите однос со АКТ на Владата во блиска иднина да се овозможи проектот да се постигне напредок", додава Fung најблиската казино во близина на топ плажа орегон.
"Со нашите планови за Canberra во место, ние се извршуваат други можности во Австралија за остварување на нашата визија." Aquis стекнати на борејќи се казино од Казина Австралија во декември 2014 година за $6 милиони евра.По реновирањето, одморалиште ќе функција шест-ѕвезда вили, пет-ѕвезда хотел, мало опција и конвенцијата центар.Компанијата, исто така, продолжува да преговара со Квинсленд Владата за нејзиното $8.15 милијарди Aquis Големиот Корален Гребен одморалиште и казино на Yorkeys Knob.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири во сан антонио.