џунгла диви долар слот машина

2021

Високиот суд во Бомбај во Гоа беше информиран од страна на државата, владата минатата недела дека тие ќе издаде дига или приклучните објект за Златен Глобус Хотели Pvt Ltd (GGHPL).На дига, што се очекува да биде издаден секој ден сега, ќе им овозможи на MV Сан Домино да клупа и се на привремена казино џунгла диви долар слот машина. GGHPL е најмен од бродот, кој не пловеа уште од 2009 година, со цел да се добие казино работење и работи додека поправки продолжи на нивната сува закачен MV Среќа Седум.Дека сад се стрча aground само една недела откако беше назначен и мина на sandbar, не може да се имиња, од јули до октомври.Четири членови на екипажот, наводно, биле airlifted во хеликоптер за спасување во јули, еден со повреди и другите со seasickness според извештаите на време џунгла диви ii слот машина за слободни. GGHPL е на крајот се контролирани од страна на поранешниот Haryana министерот Gopal Kanda преку неговиот MDLR Група.Златен Глобус имаше поднесено со Капетанот на Пристаништа (CoP) за Сан Domingo за да примите дига наместо Среќа 7 како што беше претходно планирано.Сан Домино има три или четири спрата посветен на казино операции и се чека коцкање дозвола за осум години.Минатата среда, адвокат општи Dattaprasad Lawand кажано правда N M Jamdar дека дига дозвола ќе се издаде во рок од една недела.Исто така, во текот на претресот, писменото од Полицаец Џејмс Braganza беше поднесен дека прочитате, меѓу другото, "подносителот има аплицирано за распределба на дига, кои ќе бидат дадени на подносителот".Иако судот одби ве молиме од компанијата да се насочи на владата да партиционираш а дига да Среќа во 7 октомври, во овој пример, тие имаат призна дека е јасно дека владата има намера да добредојдовте на Сан Домино и има закажано рочиште за 9 јануари, 2018, за примена и да се обезбеди усогласеност.На неидентификувани директор на MV Среќа Седум изјави за Време на Индија: "Нашиот план е да се започне со работа во новата година, некаде во средината на јануари, 2018, веројатно откако ќе го заврши ентериери.Имаме вработени MV Сан Домино за една година.Сад веќе има оперативни лиценци и seaworthiness сертификат.Сето тоа е оставено е да refurnish ентериери.Инаку, сад е подготвен за операции.Ние веќе имаме персонал и казино опрема.Ние ќе ги искористиме лиценца за овој брод до MV Среќа Седум се поправа," според извештајот од страна на вести штекер.На оптимистичка нота за на брод, кој Златен Глобус сакале да имаат во работа во време на туристичката сезона, која обично се гледа како работи од ноември преку Март, директорот, наводно, рече дека Среќа 7 би можел да биде подготвен за работа до крајот на февруари.Претходните извештаи укажуваат дека планира drydocking во Дубаи беше откажа поради далечината и бавна и поправка на седницата.Бродот е најверојатно под реконструкција на Кохин.Сан Домино била изградена во 1989 година и претставува многу повеќе атрактивен надворешниот изглед од трошни во потрага Среќа 7 и помина seaworthiness тестови.Бродот има вкупно должина на 68m (223 стапки) и зрак на 12m (39.37 ft).Нејзиниот бруто тонажа е 2544 тони. портокал плажа покер бегство.