висок лимит врвот долар слот победи 2021

покер турнири казино zaragoza

Малезија бизнисмен Ричард Yong е привлечен за малку пост-празник се расположи.Назад во 2014 година, на 57-годишниот pleaded виновен за прекршок задолжен да биде accessary по факт во врска со шемата дека властите велат дека нелегално wagered милиони долари за 2014 ФИФА Светското Првенство висок лимит врвот долар слот победи 2021.
Yong, добро познат висока удели покер играч, казино junket оператор и татко на Wan Кин Yong, доби пробен реченица, на $100,000 парична казна во прилог на форфетирање $400,000 во пари и имот.Но, во неделата, на постар Yong праша федералниот судија да ги запостави своите прекршочна убедување, велејќи дека тој само pleaded виновен да го спаси својот син од обвинителството во случајот. Yong исто така, тврди дека неговата осудителна пресуда беше "врз основа на незаконски владата пребарувања и други прекршоците." Во јуни, U висок лимит врвот долар слот победи. Окружниот Судија Ендрју Гордон влечат нозете надвор од под обвинители со забрана на нив од користење на докази против обвинетото нелегални онлајн обложување оператор Веи Сенг "Павле" Phua, кои беа добиени од страна на агенти на ФБИ под високо осомничен околности.Агент, наводно, се претставувал како Интернет услуга repairmen да се добие пристап до некои од луксузни вили. Phua и Yongs беа меѓу осум лица уапсени во јули 2014 година за наводно оперативни нелегална sportsbook на Цезар Палас во Лас Вегас. Phua беше претставена од страна на адвокатите Томас Голдстејн и Дејвид Chesnoff.Сега, Голдстејн е користејќи го аргументот на жалба Yong е случај.Во судските документи се поднесуваат во текот на викендот, Голдстејн рече дека "владата е лаги асиметричен Г-дин Yong е процена на цврстината на случајот против него," Лас Вегас Преглед-Весник известија.Адвокатот додаде дека Yong беше исплашена во прифаќањето на молба договор, иако обвинители знаеше дека тие не се доволно докази против Yong е син покер турнири казино torrequebrada. "Сериозноста на владата е лошо однесување, исто така, бара празнење," Голдстејн напиша, според вести штекер. "Владата е досие во овој судски спор е поразителна, да го кажам барем." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири казино zaragoza.