покер турнири cirsa валенсија

во блек џек кога треба да се застане

Индустријата Група за Одговорен Коцкање (IGRG) најави дека Одговорните Коцкање Недела 2018 ќе се одржи од 1– 7 ноември и дека, за прв пат, организации и бизниси од Ирска и Северна Ирска ќе се придружите на оние од Велика Британија во одржување на настанот.На IGRG носи заедно секој сектор на коцкање индустрија преку земјите трговски здруженија, за покривање на интернет, забава арки, бинго клубови, bookmakers и казина: сите со иста цел за подигнување на свеста на одговорни коцкање однесување и охрабрување на вработените, клиентите и пошироката јавност да се разговара што значи тоа да се коцка одговорно.Насловот на темата на Неделата ќе биде Ајде да Зборуваме За Одговорен Gambling покер турнири cirsa валенсија. By доаѓаат заедно со еден глас, индустријата е во можност да го прошири своето истражување и да се осигура дека пораката за одговорно коцкање се поврзува со најширока можна публика.Охрабрени од успехот на инаугуративната Одговорен Коцкање Недела, што се одржа во 2017, која се опфатени повеќе од 10.000 коцкање места и интернет сајтови, 120,000 вработени низ Велика Британија и создаде повеќе од 10 милиони впечатоци на социјалните медиуми, на IGRG е во потрага да се изгради на одлични резултати и да ги преземат кампања понатаму во 2018 во блек џек кој ќе победи вратоврска. Во Ирска, на иницијатива ќе биде поддржана од повеќе од 800 bookmakers продавници и главата канцеларии, кои вклучуваат околу 5,500 кадар, и со Арки Асоцијација, Игри и во Слободно Здружение на Ирска, Коњ Тркачки Ирска и двете Ирски Greyhound и Коњ Тркачки Tote.Нов веб-сајт www.responsiblegamblingweek.org е создаден и содржи информации за Недела, на своите поддржувачи, одговорен коцкање и каде да најдете дополнителни помош и информации.Веб-страницата овозможува централно ресурси и информации точка за клиентите, и на општата јавност, персоналот и поддршка на организации, во прилог на обезбедување на информации и материјал за медиумите.Социјалните канали за Одговорен Коцкање Недела 2018 се исто така активни на Facebook и Twitter: RGWeek18 Оператори промовира одговорен коцкање 365 дена од годината, но Одговорен Коцкање Недела создава можност за бизниси да започнете разговор за тоа како да се задржи коцкање забава и безбедно, не само со своите клиенти, но исто така и со нивните пријатели и семејства.Џон Hagan, Претседател на Индустрија Група за Одговорен Коцкање, рече: "Општествена одговорност е од фундаментално значење за коцкање индустријата пристап, и сите ние сме посветени, година, за унапредување на одговорно коцкање.Но, она што го прави Одговорен Коцкање Недела посебен е дека целата индустрија е обединета и ангажирани, и ние сме задоволни што оваа многу позитивни соработка продолжува да работи со Ирски индустрија оваа година исто така.Одговорен Коцкање Недела 2018 обидува повторно да се повикаат и искористување на колективна мрежи, места и вработените на сите коцкање сектори.За 2018, ние ќе се бараат за да се прошири Недела база на поддржувачите и да се направи употреба на комуникациски мрежи, на двете традиционални и дигитални, да се разговара со пошироката јавност и да се подигне свеста, продолжување на "Ајде да зборуваме" тема на 2017." Шарон Byrne, Претседател на Ирското Bookmakers Асоцијација, рече: "Ние сме среќни да бидат во партнерство со IGRG и се приклучи на нивните Одговорни Коцкање Недела во ноември.Следниве нашите многу успешна Одговорен Коцкање Недела тука во Ирска во февруари минатата година, тоа е логично и прогресивен чекор да ги здружи силите со велика БРИТАНИЈА кампања." "Неделата е за сите што имаат тој разговор, подигнување на свеста за коцкање одговорно, и за тоа како да добиете помош или поддршка за оние кои имаат потреба од тоа.Спојување на двете кампањи само може да помогне да се зголеми влијанието и да го достигне на кампањата и да се обезбеди максимална покриеност за недела".Одговорен Коцкање Недела 2018 ќе се одржи од 1 – 7 ноември 2018 во блек џек која страна се вика мека 14. Организациите кои сакаат да ја поддржат Недела и треба да се вклучат, доколку член на поддршка на трговска асоцијација, контактирајте со нивната трговска асоцијација прво.Организации кои не се членови на поддршка на трговски здруженија треба да се јавите на Одговорни Коцкање Недела тимот од страна на e-mail: [email protected] за Да се остане во тек, ве молиме посетете ја и следете ги Одговорен Коцкање Недела 2018 на Facebook www.facebook.com/RGWeek2018 и на Twitter на @RGWeek2018 .За понатамошни информации, молиме контактирајте: [email protected] Тим Jotischky: 020 7440 0361 Алекс Felton: 020 7025 1374 Питер Џексон Eastwood: 020 7440 0814 Одговорни За Коцкање Недела За IGRG: Здружението на Британски Bookmakers (ABB) Здружението на Британски Bookmakers (ABB) е индустриска асоцијација за high street обложување индустрија.Нашите членови се концентрираат на три од четирите најголеми high street оператори: Ladbrokes-Корали, Paddy Power Betfair, и Вилијам Хил, заедно со многу независни bookmakers.Колективно, на ABB претставува речиси 80% од high street обложување продавница индустрија во блек џек кога треба да се застане. Bacta Bacta претставува забава и игри машина индустрија во велика БРИТАНИЈА.Неговата 500 членови се движат од високо-технолошки и креативни производителите, на машина добавувачите да пабови, клубови и бинго сали, на операторите на море Семејство Забава Центри и над-18s Игри Центри.Индустријата е 310,000 машини придонесе речиси £2 милијарди долари на Британската економија и вработува 34,000 луѓе.На Бинго Асоцијација На Бинго Асоцијација е трговска асоцијација на лиценциран бинго индустрија во Велика Британија, претставуваат стопанственици лиценциран под Коцкање Дело 2005 година. Нејзините цели се промовирање и развивање на интересите на сите лиценцирани бинго оператори.Постојат 103 оператори во членство, кои се движат од големите оператори на еден бизнис единици.На Бинго Индустрија Кодекс на Однесување за Одговорен Коцкање е услов за членство.Националната Казино Форум (NCF) Националната Казино Форум (NCF) е единствена трговска асоцијација за не-далечински казина во Велика Британија.Сите не-далечински казина се членови најдобри слот машина во slotomania.
NCF промовира позитивен дневен ред за добро регулирано, социјално одговорен и економски одржлив казино индустријата.Почитувајќи ги принципите на Играње Безбедно, секторот е одговорен коцкање иницијатива, е услов за членство.Далечински Коцкање Асоцијација (RGA) Далечинскиот Коцкање Асоцијација (RGA) е најголемата онлајн коцкање трговска асоцијација во светот, што ги претставуваат најголемите лиценцирани берзата наведени далечински коцкање оператори и провајдерите на софтвер.Организацијата обезбедува далечинскиот коцкање индустрија со единствен глас на сите прашања кои се од значење за регулатори, законодавците, и клучните одлуки ширум светот.Ирски Bookmakers Асоцијација (IBA) На Ирското Bookmakers Асоцијација (IBA) е трговска организација, претставувајќи повеќе од 85% од малопродажната обложување сектор во Ирска, вклучувајќи и големи множители и независни оператори.Тој е одговорен за работата со и во име на индустријата, за изработување и спроведување на кодови на пракса за да се обезбеди обложување се чува забава и безбедно, и дека релевантните информации и услуги кои се лесно достапни за секого, кои страдаат од коцкање поврзани штета.Тоа го прави поднесоци до Владата да се задржи на обложување на животната средина и практики во Ирска во согласност со меѓународните најдобри стандарди.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри слот машина лист зелена.