парите заработени во казино данок

колку е iphone 6 64gb во слотот

Северна Кореја се бараат меѓународните инвеститори за да се врати на постоечкиот казино работата исто како НАС законодавците завет да се стега долу на режимот онлајн коцкање операции.Во четвртокот, Јужна кореја медиумите објавија дека Северна кореја веб-сајт беше повикувајќи странските инвеститори да се обложи на предложените брод потфат кој ќе ферибот клиенти од пристаништето на Kosong на Русија далечниот исток и други југоисточна Азија дестинации.Бродот ќе функција "различни услуги", вклучувајќи ги и "казино бизнис." Северна Кореја се користи за да се има таква казино крстарење бизнис, но јужнокорејската компанија која работеше на 30k-тон ферибот прекина операции откако Северна кореја војник уби Јужна кореја туристичка посета на Северна Кореја е Г-дин Kumgang посебни меѓународниот туризам зона во 2008 година парите заработени во казино данок. Северна Кореја вели дека инвеститорите треба да бидат подготвени да се фрлам помеѓу САД$10m и $20 милиони во крстарење бизнис во текот на следната деценија.Да подсладите својата теренот, Северна Кореја вели дека бизнис ќе се "гарантира поволни услови за економски активности." Северна Кореја е шанси за наоѓање на длабоко-pocketed инвеститори се мали, со оглед на земјата е постојана закани за дожд надолу нуклеарно оружје на нејзините регионални соседи и сад.Цивилизираниот свет има одговори со наметнување на тешките финансиски санкции против дипломатски изолирани Северна кореја режим, оставајќи гладни за цврста валута.Северна Кореја е неодамнешната најава дека тоа беше успешно тестиран нов долг дострел технологија побарано од НАС Куќа Комисија за Надворешни Работи да предложиме уште построги ограничувања на водење бизнис со Пустиник Царство, вклучувајќи го и таргетирање на режимот онлајн коцкање операции, кои се, рече, за да заработи над $860m годишно.Новиот Кореја Забрана и Модернизација на Санкции, повици за казни за било кој поединец или организација која "свесно, директно или индиректно, се ангажирани во, олесни, или е одговорен за онлајн комерцијални активности на Владата на Северна Кореја, вклучувајќи онлајн коцкање." Северна Кореја е онлајн коцкање операции неодамна на насловните по еден од осомничениот во минатиот месец атентатот на Драг Лидер Ким Јонг-Он е казино-љубов полу-брат во Малезија, беше речено да се првично пристигна во земјата да работат на онлајн коцкање и порнографија веб-сајтови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre гел hydroalcoolique sanytol geant казино.