колку чипови за да започнете покер турнир

org.apache.flink.util.flinkexception ослободување заедничка слот родител

Социјална игра инвеститорот и онлајн покер надева Zynga направени бранови минатиот месец со својата вработување на поранешна 888.com извршување Maytal Ginzburg, но повеќе врвот execs продолжи да бегаат Zynga е floundering брод.Во понеделникот, Zynga објави дека шефот на приходите и маркетинг директор Џеф Karp имаше предадени во својата најава и ќе биде официјално сечење на кабелот на Септември колку чипови за да започнете покер турнир.
22 по обезбедување на "транзиција услуги." На ден пред тоа, Gigaom.com објавено дека Zynga е CTO на инфраструктура Ален Leinwand веќе пренесен на кокошарник да ги преземат слични позиција на софтвер облека ServiceNow.Таму беше вистинска стампедо за чамците за спасување во август, што видов на заминувања на главен креативен директор Мајк Verdu, COO на Џон Schappert, заменик-претседатели Бил Mooney, Брајан Birtwistle и Ya-Бинг Чу, генерален директор Џереми Strauser и неколку други.Значи, она што му дава?Е, секој се плаши да му каже на Zynga извршен ДИРЕКТОР Марк Pincus дека неговиот здив е страшно, или што?Националниот Сојуз на Хартии од вредност аналитичар Мајк Hickey кажано Ројтерс тој не мислам дека тој би виделе нешто сосема како Zynga е извршен излез, и тој не беше убеден во последните објавувањето дека компанијата беше поставување настрана повеќе акции за работникот надомест би го запрат бранот колку чипови за да започнете texas holdem. "Кога имате прометот со акции веќе надолу, што укажува на чувство на безнадежност во рамките на дел од вработените база.Ако луѓето беа оптимисти за иднината на раст, и нивните надомест е врзан за нови, пониски цени на капитал, генерално гледано, тие не напушти." Zynga доби повеќе позитивни анализа од Facebook основачот Марк Цукерберг, кој го направи ретка појава на TechCrunch Сузбивање на конференцијата во Сан Франциско во средата.Кога тој не беше bemoaning времето Facebook имаше потроши на развојот на HTML 5 апликации наместо да се случува мајчин, Цукерберг го фрлил Zynga коска, велејќи дека додека Zynga "имаше еден груб неколку квартали, тие се во основа силна компанија.Други компании, како King.com и Kixeye, имаат стекнато споделување.Имаме 200m луѓе играат игри месечно.Тоа е реално." Цукерберг е пеп разговор може да се зголеми на повеќе од Zynga вработените морал колку чипови за да започнете со во blackjack.
Zynga акции имаше падна 1% во вторникот, но се до скоро 3% во по-часа тргување.Или можеби луѓето се реагирање на веста дека Zynga ги има преземено уште еден чекор кон вистински пари коцкање.. org.apache.flink.util.flinkexception ослободување заедничка слот родител. на еден вид.Во вторникот, PokerFuse се изјасниле дека лотарија облека Научни Игри соработува со Zynga да понуди размена на инстант лотарија билети преку Zynga игри.На три-годишен договор беше најавено овој викенд во Светот Лотарија на Самитот во Монтреал.Договорот е очекувано за Научно-Игри' за главен креативен директор Стивен М org.apache.flink.util.flinkexception доделен slot сад беше отстранет. Saferin, кој се цитира од тоа, како начин за игри на среќа за да се постигне помладите демографски, категорија на играчи со кои повеќето игри на среќа имале голема тежина поврзување.Додека Научни Игри аплицирале за Невада онлајн покер обезбедувач на услуги лиценца, Saferin негираше тај-до било кој онлајн покер импликации.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre org.apache.flink.runtime.taskexecutor.слот.слот notfoundexception не може да се најде слот за.