не е важно што слот мојот ram меморија е во

игра бесплатно казино зевс

Отворање на Четирите Ветрови Казино Јужна се Наведнуваат во вторникот беше возбудлив момент за Pokagon Бенд на Potawatomi Индијанци, кои сега работат на првиот племенски казино во државата Индијана.Но, тоа е момент на страв за 13 комерцијални казина во моментов работат во државата, кои се плашат дека новиот конкурент ќе имаат негативно влијание на нивните приходи.Казино е прв за племето во Индијана, но е четврта целокупната за Pokagon Бенд, кој веќе работи на три места во југозападниот дел на Мичиген.Оние казина, заедно со натпреварот во други околни држави, веќе се привлечени далеку некои коцкари кои инаку би можеле да се качил на приватна сопственост места во текот на Индијана.Според Индијана Игри Комисија, дека надвор од државата конкуренција предизвика државата гејминг индустријата да се изгуби околу 3.000 нови работни места бидејќи притискање на својот врв назад во 2009 година не е важно што слот мојот ram меморија е во. Сега, Казино Асоцијација на Индијана, вели дека Четирите Ветрови може да се намали добивката на постојните комерцијални установи во државата со 4 проценти во наредната година, а од 9 отсто во текот на следните пет години.Државниот буџет planners се подготвуваат за 12 проценти пад на даночните приходи од казина во текот на следните две години.Можеби најголемата жалба од постоечките оператори е дека тие не мислам дека Pokagon Бенд се натпреваруваат на ниво на полето за играње.Додека оние на приватните казина плати околу 27 проценти во даноци на нивната коцкање профит, Четирите Ветрови Казино не плаќаат државните даноци, плаќање на само 2 отсто од својот профит за град на Јужна Виткајте, како дел од локалниот договор.Како племенски казино, тие се исто така исклучени од државна регулација.Некои од околните казина се очекува да се земе еден хит, но верувам дека тие можат да временски бура.На пример, Блу Чип Казино во Мичиген Градот, кој е во сопственост на Бојд Игри, вели дека нивните инвестиции во не-игри хотелот ќе им помогне да преживеат зголемената конкуренција не е важно што слот јас ставам во графичкиот процесор. "Видовме неколку нови казино својства се отвори во овој регион во текот на последните 10 години, и Блу Чип продолжи да се натпреварува успешно секое време во текот на овој временски период", рече Бојд Игри Заменик Претседател на Дејвид Strow.Додека новиот Pokagon Бенд казино е секако голем простор, постојат неколку недостасуваат компоненти кои може да го ограничи нејзиното влијание врз државата, индустријата за игри, барем за сега.Додека почетните планови се вклучени 500-соба хотел и голем племенски село оние елементи се уште не постои во Четирите Ветрови во Јужна Наведнуваат сајт.Покрај тоа, одморалиште е се кандидира како Класа II игри објект.Тоа значи дека казино не може да понуди маса игри или вистинска слот машини.Наместо тоа, на гејмерски машини понуди тип на електронска бинго дека е направен да изгледа како традиционалните слот машина наместо тоа, со повеќето од разликата помеѓу игра видови се невидливи за играчите.Оние ограничувања се на место, бидејќи Pokagon Бендот не преговараат игри компактен со состојба на Индијана, со ограничување што тие се законски има право да ги нуди на своите клиенти.Иднината договор може да им овозможи на повеќе игри да се понудени, но дека ќе речиси сигурно го бараат племето да се направи плаќања кон државата, како и. не е важно што ram меморија слотови јас го користам.