преземете златна hoyeah слотови мо apk

она што покер соби се отвори

Елен Whittemore, извршен потпретседател и генерален застапник на Дин Места Ltd., се препорачува за лиценцирање како директор на компанијата од страна на државата Игри Одбор за Контрола.На состанокот во Carson Град среда, управниот одбор едногласно препорачува лиценцирање на Whittemore, долгогодишен игри адвокат во Јужниот дел на Невада, продолжување на компанијата трансформација во пост-Стив Wynn ера.Препораката се очекува да бидат разгледани од страна на Невада Игри Комисија на Декември преземете златна hoyeah слотови мо apk. Whittemore, кој служи како Дин Лас Вегас ДОО корпоративен секретар, направени бројни настапи пред табла со три фирми во речиси 30 години пред да биде именуван Дин е општо советување, замена на Ким Синатра, во јуни 2018 преземете злато риба slots казино.

Синатра беше еден од Стив Wynn е топ директори.Таа ја напушти компанијата во август 2018 со $1.8 милиони парични средства за порамнување шест месеци откако Стив Wynn оставка во февруари 2018 она што покер соби се отворени во атлантик сити. Бидејќи неговото заминување, Дин Места е подложен на транзиција во водство со големи промени во управувањето и нејзиниот одбор на директори на компанијата и политики во пресрет на сексуално вознемирување скандал вклучување на Стив Wynn.Тој негираше дека некогаш некој вознемирувачки. она што покер соби се отвори.