м и м слот машина

мистик езеро казино лето концерти

Можеби тоа беше знак за ексцентричен Хонг Конг бизнисмен Стивен Обесени кога тој именуван неговиот Macau казино проектот " 13.' Hung сега е во очајна потреба од финансирање, да го заврши своето $1,3 милијарди одморалиште, но може да треба повеќе да се направи со над-применети трошење навики од несреќата по себе.На flashy поранешен банкар и Мерил Линч извршен отиде сите-во на проектот назад во 2013 година, само како градот почна три години коцкање рецесија.Рецесијата се должи на Кина напукнување долу на VIP junkets дека претходно донесе високи ролки да игри енклава.Брзо нанапред до денес, и Обесени се уште се обидува да го заврши тој проект започна, но тој е сериозно подводни и да се во опасност од давење финансиски.Во хартии од вредност поднесување на оваа недела, Обесени компанијата извештаи извештај за монтажа на долгот што е предизвикана финансиски успеси, и високите каматни стапки кои се создавање на "значителен сомнеж на групата е способноста да продолжи." Со кои се тргува на Хонг Конг Берза, 13 Стопанства исчезна од над HK$12 ($1.54) во 2013 година, на помалку од $0.20 оваа недела.За да се подигне капитал, Обесени е продажба на удел во Павле Y, профитабилен инженеринг фирма која тој го контролира.Колку што 52% од компанијата се нуди на инвеститорите.Минатиот ноември, Обесени кажано дека Азиските весник дека "постои такво нешто како среќа." Постои, меѓутоа, нешто како навистина лош тајминг.Ја спушти слушалката не е еден за модерација.Додека да инвестираат повеќе од една милијарда долари во Макао гејминг не е надвор од нормата, начинот на кој тој нема врска со тоа сигурно не е.Гостите кои можат да си дозволат сместување на '13,' дали тоа некогаш се отвори, ќе пристигне во стил м и м слот машина. Hung купи 30 Ролс-Ројс Фантоми, најголема цел во carmaker историјата, и со цел сите нив во "Стивен Црвено." ДДВ (пред прилагодување) на 2017 база модел е $417,825 м казино вклучена ветерани ден. "Тоа беше функционален.Што е потребно 30 возила да им служи на нашите гости," Hung објасни минатата година, и покрај се, всушност, не да има гости уште.Ако не сте го сфатиле од сега, '13' не беше замислен со масата на пазарот, или дури и повисоките класи, во умот.Наместо тоа, одморалиште е целосно насочена кон ултра елита, имено, оние gazillionaire китови кои ги исполнуваат класификација многу пати повеќе.Одморалиштето е поставен да понуди само 200 соби, наречена "сите-вила" occupancies, плус врвот suite што е поставена да се обратите за $130,000 ноќ.Милијардери Шелдон Adelson и Стив Wynn и неодамна отвори нови multibillion-долар места на Cotai Лента блиску до '13", како и, и тие можеби знаат нешто, или две повеќе за потенцијалните РЕНТАБИЛНОСТ во Макао.Песоци' Parisian чини $2.7 милијарди долари, или $900,000 за секој од 3000 соби.Дин Палата изнесува $4.4 милијарди долари за својата 1,706 соби, или $2.58 милиони евра по соба.Спротивно на тоа, Обесени е $1,3 милијарди буџет за 201 соби споредува со речиси $6.5 милиони евра вила.Трошење на околу $20 милиони на Ролс-Royces да дејствува како бродови пред да се впуштат беше дури и заврши или лиценциран за игри моменти Обесени е сомнителни буџетирање избори за '13.' Но, тој се појавува да биде посветена на завршувањето на казино, дојде пеколот, или висока вода.Хотелот има добиено својата работна дозвола од Макао, но тој се уште треба да се здружат со еден од градот шест имателите на одобренија и дозволи да се коцкање откако chichi одморалиште се отвора. мистик езеро казино базен.