тајните на феникс слот сајтови

зора на титаните остаток слотови

Saipan казино оператор на Империал Пацифик International (IPI) само доби $500m парични инјекција од Јапонската фирма.Во средата, Saipan е Лотарија Комисија okayed две измени и дополнувања на IPI е казино договорот за лиценца, вклучувајќи намалување на минималниот влог IPI е потребно да се одржи во своите недовршени Империал Палас казино одморалиште од 51% на само 10%.Неколку часа, IPI информирани на Хонг Конг Берза, што тоа достигна договор со Јапонската "институција" GCM Ltd, во кој вториот компанија ќе инвестира не inconsiderable сума од $500m во Царскиот Дворец е првата фаза тајните на феникс слот сајтови. IPI додаде дека првиот $100 tranche на оваа инвестиција "веќе е направена на 15 Мај 2019." GCM се залага за Глобалниот Капитал Менаџмент, и GCM е голи коски веб-сајтот вели дека компанијата е вклучена во недвижности и финансиски производи, вклучувајќи ги и менаџмент на "потресен" средства.Ако сте имале да се користи само еден збор што ја опишува IPI е Империал Палас проект, може да се направи многу полошо од 'потресени.' Во Март, IPI објави нето загуба од $378m за 2018, во голема мера, поради неговата неспособност да се соберат на огромни суми на пари на компанијата напредна да VIP коцкари тајните на тепање слот машини. IPI е, исто така, се занимаваат со голем број на тужби и финансиски казни поради компанијата е неможноста да се направи убаво со своите градежните работници, како и тековните извештаи поврзување на компанијата да се површни однесување.Компанијата најави минатиот ноември дека се надева да ја подигне $38m преку обврзници поставеност за да се заврши на Царскиот Дворец, но тој план палес во споредба со средата вестите.До пред неколку часа, IPI беше мнозинство во сопственост од страна на Хонг Конг жител Cui Lijie, кој се појавува да се одгледува уморни од одржување Saipan е бел слон живот.Во 2017, Cui беше објавено за да се инјектира дополнителни $100 на нејзините сопствени пари во проектот, но нејзиното верување во казино е сомнителни бизнис модел ќе се појави за да се достигне својата граница.Комисијата, исто така, доделува IPI барање да имате било какви соби, изграден од Палас хотелот партнери влегуваат IPI е услов да се изгради 2,000 соби откако сите фази од проектот се заврши ден календар со временски слотови. IPI тврди дека тоа треба шаване соба со што да се преговара за договори со потенцијални партнери како што се "Шератон" или Хилтон, но се појавува повеќе се заинтересирани за избегнување на потребата да се фрли добри пари по лошо.Комисијата има уште да владее на други IPI барања, вклучувајќи ги и уште едно одложување на средба во Палатата е изградба рокови зора на титаните остаток слотови. IPI, исто така, сака намалување во нејзината бара процент од НАС градежни работници од 65% до 30%.Голем број на политичари во Заедницата на Северните Маријански Острови (CNMI) почнаа да се жалат за намалување враќа од IPI присуство.Минатиот месец, владата откри дека нејзината даночна земе од IPI изнесува само $41k во тековната фискална година, надолу од $43.6 m во претходната година зора на титаните го отклучите остаток слотови. IPI извршен ДИРЕКТОР Марк Браун спорните овој впечаток, кажувајќи Заедницата Казино Комисија дека IPI е сметководители беа "гледајќи во кредити кои имаме доаѓа до нас" и дека уште ова беше подредени, "ние ќе одиме назад за да продолжи да го плати она што должи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бисер реката казино.