среќа покер цреша долина ил

без депозит онлајн казино бонус пари

Ирски букмејкер Paddy Power има извинување за "erroniously", вклучувајќи го и името на мртвите екс-фудбалер во adverised шансите на можната замена на поранешниот Birmingham City менаџерот Хари Redknapp среќа покер цреша долина ил. Paddy Power се најде во штета контрола по уште еден социјалните медиуми лавина за дозволувајќи им на играчите да се обложи на поранешниот Aston Villa и Англија defender Ugo Ehiogu преземање на чело на Birmingham City, според Guardian без депозит бонус онлајн казино филипини. Ehiogu почина минатата 20 април по неподлегнување на срцев удар на Tottenham е обука на земјата, каде што работел како тренер со нивните под-23 страна.Минути по обложување листата беше објавена, фудбалските навивачи покрена пеколот на Ирски букмејкер без депозит бонус онлајн казино нов зеланд. "Болни" беше како некои лути punters опишани Ehiogu е вклучување на Paddy Power е сѐ додека другите го нашол тоа да биде во "прилично лош вкус." Paddy Power истакна дека клиентите биле во можност да се стави пари на Ehiogu за "помалку од пет минути" пред мртвите фудбалер името беше симнат.Во соопштението, Paddy Power рече дека тоа "е вистински грешка, трговец повторно да се користи стариот пазар како дефиниција за овој еден, и да не забележите дека Г-дин Ehiogu беше вклучена." "Очигледно, тоа беше грешка, оној кој беше коригирана штом тоа беше забележан, за неколку минути," фирмата додаде.Ова е втор пат што Paddy Power се најде во социјалните медиуми контроверзии на оваа година.Пред три недели, Paddy Power зграпчи луѓе внимание со она што некои го опишуваат како расистички објаснување за тоа зошто решивме да платите на Mayweather против нивните countryman McGregor.На Ирски букмејкер испратила реклама која гласи: "Секогаш се обложуваат на црно.Ние сме платени од почетокот на Mayweather победа.Бидејќи ние селектирани: само еден од нив е боксер." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre без депозит онлајн казино бонус пари.